Dressing/Zabezpieczanie Opon

TENZI Gum Extra GT 1L TENZI Gum Extra GT 1L
Cena:

48,97 zł

szt
zobacz więcej
Nanotechniq Revitire 250ml dressing do opon Nanotechniq Revitire 250ml dressing do opon
Producent: NANOTECHNIQ
Cena:

63,00 zł

( 1 L = 252,00 zł )
szt
zobacz więcej
G3 PRO Tyre Shine Gel 500ml - Żel nabłyszczający do opon G3 PRO Tyre Shine Gel 500ml - Żel nabłyszczający do opon
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

63,20 zł

( 1 L = 126,40 zł )
szt.
zobacz więcej
G3 PRO Super Dressing 500ml - dressing do gumy i plastiku G3 PRO Super Dressing 500ml - dressing do gumy i plastiku
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

55,00 zł

( 1 L = 110,00 zł )
szt.
zobacz więcej
GYEON Q2M Tire 400ml powłoka do opon GYEON Q2M Tire 400ml powłoka do opon
Producent: GYEON
Cena:

84,89 zł

( 1 L = 212,23 zł )
szt
zobacz więcej
Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner Concentrate 5L Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner Concentrate 5L
Producent: SHINY GARAGE
Cena:

101,00 zł

( 1 L = 20,20 zł )
szt
zobacz więcej
Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner Concentrate 1L Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner Concentrate 1L
Producent: SHINY GARAGE
Cena:

38,18 zł

( 1 L = 38,18 zł )
szt
zobacz więcej
Poorboy's World Bold'n Bright + sprayer 473ml Poorboy's World Bold'n Bright + sprayer 473ml
Producent: Poorboy's
Cena:

65,00 zł

( 1 L = 137,42 zł )
szt
zobacz więcej
Poorboy's World Bold'n Bright Gel 473ml Poorboy's World Bold'n Bright Gel 473ml
Producent: Poorboy's
Cena:

60,00 zł

( 1 L = 126,85 zł )
szt
zobacz więcej
 ADBL Black Water 5 l Dressing do opon ADBL Black Water 5 l Dressing do opon
Producent: ADBL
Cena:

199,00 zł

( 1 L = 39,80 zł )
szt
zobacz więcej
ProElite Tire Cleaner 1L ProElite Tire Cleaner 1L
Producent: Proelite
Cena:

51,01 zł

( 1 L = 51,01 zł )
szt
zobacz więcej
Good Stuff Tire Dressing Shine 5L Good Stuff Tire Dressing Shine 5L
Producent: Good Stuff
Cena:

383,93 zł

( 1 L = 76,79 zł )
szt
zobacz więcej
Pure Chemie Professional - Tire Gum Dressing 0,75L Pure Chemie Professional - Tire Gum Dressing 0,75L
Producent: Pure Chemie
Cena:

49,99 zł

( 1 L = 66,65 zł )
szt
zobacz więcej
Nasiol DetailerShine PRO 500ml Nasiol DetailerShine PRO 500ml
Producent: Nasiol
Cena:

67,62 zł

( 1 L = 135,24 zł )
szt
zobacz więcej
CarPro ReTyre 500ml- czyszczenie opon/ gumy CarPro ReTyre 500ml- czyszczenie opon/ gumy
Producent: CarPro
Cena:

54,35 zł

( 1 L = 108,70 zł )
szt
zobacz więcej

Dressing do opon

Nowe, intensywnie czarne opony nadają samochodowi charakteru – mocno poprawiają jego wygląd. Taka mocna, głęboka czerń zawsze idealnie komponuje się z linią podwozia. Lecz po upływie miesiąca zwykle kończy się ten efekt – głęboka czerń ogumienia przechodzi w wypłowiałą szarość.

Opony przez cały czas mają kontakt z nawierzchnią, więc są przez cały czas narażone na zabrudzenia – kurz, błoto, smary itp. Niekorzystnie na wygląd ogumienia wpływa także promieniowanie UV – powoduje ono, że mieszanka gumowa blaknie. Te czynniki sprawiają, że zachowanie fabrycznego wyglądu ogumienia nie jest łatwym zadaniem. Stosując wysokiej jakość dressing do opon oraz czernidło do opon sprawisz, że opony w twoim aucie zawsze będą wyglądać jak nowe! To   specjalistyczne środki do pielęgnacji opon, które mają za zadanie odpowiednią konserwację i zabezpieczenia gumy w oponach.

Dressing do opon – skuteczny sposób na zabezpieczenie opon

Najlepszym sposobem na to, by zaradzić wszelkim problemom związanym z blaknięciem ogumienia w twoim samochodzie jest regularnie stosowany dressing do opon. Jeśli posiadasz produkt wysokiej jakości, zupełnie wystarczający będzie jeden taki zabieg w ciągu trzech miesięcy, a opony w twoim aucie będą cały czas utrzymywały nienaganny stan wizualny.

Często zdarza się, że miejsca parkingowe, zwłaszcza na parkingach o wielkich powierzchniach pozostają przez większą część dnia narażone na działanie promieni słonecznych. Jeżeli twoje miejsce parkingowe pozbawione jest cienia, to ten problem dotyka również opony w twoim samochodzie. W takim przypadku żywotność opon spada nawet o kilkanaście procent. Najwyższej jakości preparaty, które stosuje się do czyszczenia opon – dressing do opon – zaopatrzone są w odpowiednie filtry chroniące ogumienie przed szkodliwymi skutkami promieniowania ultrafioletowego.

Wśród zagrożeń środowiskowych, na jakie narażone są opony samochodowe, nie bez znaczenia jest także sól, którą posypywane są drogi w okresie zimowym. Sól drogowa oraz inne chemikalia pojawiające się na jezdniach mogą wręcz prowadzić do uszkodzenia zewnętrznej powłoki opon. Wysokiej jakości dresing do opon posiada również składniki, które zabezpieczają przed działaniem takich środków chemicznych.

Stosując najwyższej jakości dressing do opon odżywisz, nabłyszczysz, przyciemnisz oraz zabezpieczysz opony w swoim samochodzie. Ponadto dressing do opon z najwyższej półki sprawi, że ogumienie twojego auta, dłużej zachowa elastyczność, nie będzie pękać. Kolejnym godnym podkreślenia aspektem jest fakt, iż preparat taki pozostawia warstwę hydrofobową. Skutecznie ułatwia ona oczyszczanie opon z błota, śniegu i innych zanieczyszczeń. Środki te są profesjonalnymi preparatami, z których korzystają m.in. myjnie samochodowe oraz studia zajmujące się auto detailingiem.

Jakie są rodzaje dressingu do opon?

Dressing do opon występuje w kilku postaciach. Do wyboru są takie produkty do czyszczenia i konserwacji opon jak m.in.:

  • atomizery,
  • mleczka,
  • żele,
  • pasty,
  • pianki,
  • oleje,
  • aerozole.

Jednak bez względu na jaki wariant dressingu do opon się zdecydujesz, w przypadku każdego z nich sposób stosowania jest podobny.

Cenna wskazówka przy wyborze odpowiedniego preparatu dla siebie: zwróć uwagę na efekt końcowy, jaki oferuje konkretny preparat. Dressing do opon występuje w dwóch rodzajach wykończenia: głęboki połysk oraz mat. W tym przypadku wybór zależy od indywidualnych oczekiwań estetycznych – w zależności od koloru oraz rodzaju lakieru, lepiej zaprezentują się opony połyskujące albo matowe.

Czernidło do opon – właściwości, zastosowanie, efekty

Czernidło do opon ma podobne zastosowanie jak dressing do opon i często oba produkty stosuje się zamiennie, czasami także bywają (błędnie) zamieniane nazwami. Jednak istnieje jedna najważniejsza różnica – czernidło do opon posiada również w swoim składzie czarny pigment, którego zadaniem jest zabarwienie opony. Czernidło do opon ma więc zastosowanie np. w przypadku, gdy opony w twoim samochodzie są już mocno nadgryzione zębem czasu i mają pewne ubytki. Dobrej jakości czernidło do opon skutecznie zamaskuje więc te ubytki w ogumieniu. Czernidło do opon może występować w m.in. w formie pasty, żelu lub aerozolu.

Zastosowanie czernidła skutecznie zwiększy kontrast między felgą i oponą, a to podkreśli stylistykę twojego wozu. Ciekawym efektem jaki daje stosowanie czernidła do opon jest tzw. „efekt nowej mokrej opony”. Możesz go uzyskać stosując czernidło do opon o lśniącym wykończeniu. Dużą zaletą preparatów najwyższej jakości jest ochrona opony przed erozją, czyli zabezpieczenie przed pojawieniem się nowych pęknięć. Ponadto czernidło do opon, które możesz zakpić w naszym sklepie, wypełni mikropęknięcia w oponach twojego samochodu. Stosując czernidło do opon, odmłodzisz swój wóz nawet o kilka dobrych lat.

Jak właściwie stosować dressing do opon i czernidło do opon?

Proces nakładania dressingu i czernidła do opon wygląd dokładnie tak samo.

Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do nakładania dressingu lub czernidła, dokładnie umyć opony. Jednak nie wystarczy w tym konkretnym przypadku użycie myjki ciśnieniowej, czy wody z szamponem samochodowym. Aby dobrze przygotować oponę do nakładania czernidła i dressingu, musisz usunąć wszelkie zabrudzenia. Oznacza to wyszczotkowanie opon używając do tego płynu dedykowanego do czyszczenia opon. Szczotkuj do momentu aż piana przestanie mieć brunatny kolor. Po tak dokładnym myciu opony musisz pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Tylko na tak przygotowanej gumie można prawidłowo przeprowadzić cały proces.

Preparat nakłada się na powierzchnię opony, a następnie należy odczekać kilkanaście minut. Gdy już preparat wyschnie, należy przecierać powierzchnię opon ścierką lub specjalnymi gąbkami. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu możesz powtórzyć aplikację. Do niektórych preparatów dodawane są także niezbędne akcesoria do aplikacji. Aby nałożona powłoka mogła się właściwie utrwalić, należy po aplikacji środka odczekać kilka godzin. Opony muszą być bowiem przez ten czas chronione przed nadmiernym działaniem wilgoci.

Pamiętaj jednak, że dressingu ani czernidła pod żadnym pozorem nie można nakładać na całą powierzchnię opony. W środkach tego typu zawarte są rozpuszczalniki i inne składniki, które mogą źle wpłynąć na bieżnik opony – obniżyć jego przyczepność. W związku z tym dressing aplikuj zawsze tylko na boku opony – do pierwszego rzędu bieżnika. Jest to zatem ta część opony, która nie ma kontaktu z asfaltem. Nie martw się – po pewnym czasie ta linia odcięcia się zatrze, a opony nabiorą naturalnego wyglądu i doskonale będą się komponować z podwoziem i karoserią twojego wozu.

Jeśli zabiegi te będziesz powtarzać regularnie, przy użyciu najlepszej jakości preparatów, twoje opony zawsze będą wyglądać jak nowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium