Glinki do lakieru

G3 PRO Deep Clean Clay Mitt - rękawica szyszcząca z glinką G3 PRO Deep Clean Clay Mitt - rękawica szyszcząca z glinką
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

103,80 zł

( 1 L = 207,60 zł )
szt.
zobacz więcej
ADBL Slippy 0,5L ADBL Slippy 0,5L
Producent: ADBL
Cena:

38,99 zł

( 1 L = 77,98 zł )
szt
zobacz więcej
FUNKY WITCH Smooth Slide Clay Lube 500ML FUNKY WITCH Smooth Slide Clay Lube 500ML
Producent: Funky witch
Cena:

31,94 zł

( 1 L = 63,88 zł )
szt
zobacz więcej
Good Stuff Clay Lube 500ml Good Stuff Clay Lube 500ml
Producent: Good Stuff
Cena:

33,51 zł

( 1 L = 67,02 zł )
szt
zobacz więcej
Work Stuff Dot Clay Bar Hard 200g Work Stuff Dot Clay Bar Hard 200g
Producent: Work Stuff
Cena:

70,97 zł

( 1 kg = 354,85 zł )
szt
zobacz więcej
ADBL Clay Sponge ADBL Clay Sponge
Producent: ADBL
Cena:

52,23 zł

szt
zobacz więcej
ADBL Clay Mitt ADBL Clay Mitt
Producent: ADBL
Cena:

94,99 zł

szt
zobacz więcej

Glinka do lakieru

Regularne mycie oraz woskowanie lakieru samochodowego pozwala na utrzymanie go w bardzo dobrym stanie. Jednak to nie wszystko. Pomiędzy tymi zabiegami należy jeszcze wykonywać  glinkowanie lakieru. Takie czyszczenie nadwozie pozwala na dogłębne umycie lakieru – umożliwia usunięcie brudu mocno przyczepionego do lakieru.

Samo mycie powierzchni nadwozia pozwala pozbyć się jedynie wierzchniej warstwy brudu, np. kurzu i błota. Aby jednak usunąć dogłębny, trudny brud, czyli m.in. drobinki asfaltu, nalot z żywicy, czy nalot z klocków hamulcowych konieczne jest wykonanie tzw. glinkowania. Nie jest to wbrew pozorom trudna czynność, możesz ten zabieg wykonać samemu. Aby go właściwie przeprowadzić potrzebna będzie wysokiej jakości glinka do lakieru, którą możesz zakupić w naszym sklepie.

Glinkowanie lakieru – co warto wiedzieć, od czego zacząć?

Wszelkiego rodzaju głębokie, uporczywe zabrudzenia lakieru sprawiają, że jego powłoka z czasem staje się chropowata. Pomimo, że często trudno dostrzec to gołym okiem, to istnieje specjalny sposób, aby sprawdzić szorstkość lakieru. Aby przekonać się, że faktycznie trzeba wykonać glinkowanie lakieru, przeprowadź test na lakierze swojego auta. Polega on na tym, aby przesunąć dłonią po lakierze auta, najlepiej przez woreczek foliowy. Dzięki temu dobrze wyczujesz niedoskonałości lakieru w swoim aucie.

Glinkowanie lakieru to nie jest skomplikowany proces. Poza dogłębnym wyczyszczeniem lakieru swojego wozu, sprawisz też, że jego późniejsze woskowanie oraz polerowanie będą czynnościami dużo efektywniejszymi. A to dzięki temu, że powłoka lakiernicza będzie gładka. Doskonała powierzchnia karoserii sprawi także, że trudniej będzie się do niej przyczepiał brud. Efekt zobaczysz zwłaszcza po skorzystaniu z myjni lub podczas opadów deszczu – przekonasz się z jaką łatwości będą spływać krople wody po powierzchni lakieru.

Do nowszych pojazdów dobrym rozwiązaniem będzie delikatna glinka do lakieru, natomiast w przypadku aut bardziej wiekowych, trzeba będzie zastosować produkty bardziej agresywne.

Jak wykonać we właściwy sposób glinkowanie lakieru?

Glinkowanie lakieru karoserii swojego auta rozpocznij od dokładnego umycia go oraz wysuszenia. Pamiętaj także, że glinkowanie lakieru trzeba wykonywać w pomieszczeniu zamkniętym. W ten sposób unikniesz ryzyka, że między glinkę a karoserią przedostaną się różne zanieczyszczenia przywiane przez wiatr.

Duże znaczenie przy glinkowaniu karoserii ma także temperatura – to ona najmocniej wpływa na właściwości tego produktu. Przy niskiej temperaturze glinka do lakieru staje się twarda – w związku z tym stykając się z lakierem może go porysować. Z kolei ciepła glinka do lakieru staje się bardziej elastyczna. Ze względu na te właściwości, gdy nie korzystasz z glinki, zawsze przechowuj ją w szczelnie zamkniętym pojemniku i w miejscu suchym i chłodnym.

Zanim rozpoczniesz glikowanie, musisz zwilżyć lakier albo samą glinkę. Do tego celu może posłużyć woda zmieszaną z dobrej jakości szamponem samochodowym, który charakteryzuje się neutralnym pH lub specjalnym dedykowanym specyfikiem, zwanym „poślizgiem”. Teraz należy odciąć lub oderwać fragment glinki i uformować go w placek o wadze około 30 – 40 g i średnicy około 5 cm. Następnie powierzchnię lakieru pociera się tym kawałkiem glinki, lecz delikatnie, bez mocnego nacisku. Na początku glinka do lakieru będzie stawiać opór, lecz jest jest to naturalne. Bardzo ważne, aby wykonywać ruchy w jednym kierunku – pionowo albo poziomo, lecz nigdy koliście. Glinkowanie karoserii swojego samochodu wykonuj zawsze fragment po fragmencie. Dobrą zasadą jest praca w określonym momencie na obszarze zbliżonym do kwadratu o wymiarach około 30 x 30 cm.

Po pewnym czasie glinka stanie się brudna. Możesz ten fragment glinki przepłukać w wiaderku z ciepłą wodą, a potem ponownie ugnieść, by w ten sposób zakryć zanieczyszczenia. Lecz lepiej jest skorzystać z nowego kawałka. Natomiast w przypadku, gdy krążek glinki upadnie, należy go wyrzucić i przygotować nowy. Pamiętaj, że nawet niewidoczny brud, może porysować lakier, a do tego nie można dopuścić.

Jeżeli na danym fragmencie glinka do lakieru łatwo się ślizga, to znak, że określony fragment lakieru jest już  dobrze oczyszczony. Teraz trzeba go przetrzeć do sucha przy użyciu ściereczki z mikrofibry.

Glinka do lakieru samochodowego jest w zasadzie produktem wielokrotnego użytku. Jeżeli więc dany kawałek nie jest mocno zanieczyszczony, teoretycznie możesz go zamknąć w pojemniku i użyć następnym razem. Jednak dużo lepiej i bezpieczniej dla karoserii jest zawsze używać nowych fragmentów. Glinkowanie lakieru samochodu powinno się wykonywać 2 – 4 razy w roku.

Czym charakteryzuje się dobrej jakości glinka do lakieru?

Glinki do lakieru samochodowego dostępne w naszym sklepie to zawsze produkty najwyższej jakości. Taki glinki są specjalnymi masami polerskimi, które wyposażone zostały w unikalne cząsteczki polerskie, podobne do tych zawartych w pastach polerskich. Każda glinka do lakieru w naszym sklepie charakteryzuje się najlepszymi właściwościami. Wśród nich należy podkreślić zdolność do polerowania lakieru poprzez wnikanie w jego mikro szczeliny i oczyszczanie go w sposób dogłębny.

Stosując glinkę do lakieru z naszej oferty, usuniesz z karoserii swojego auta tak uporczywe zabrudzenia, jak żywice z drzew, głęboko tkwiące ślady po ptasich ekskrementach, cząsteczki asfaltu, a także różnego rodzaju substancje chemiczne. Stosując najwyższej jakości glinkę do lakieru z naszej oferty zapewnisz doskonały połysk lakieru, nawet jeżeli twój samochód, już dawno go utracił. Umożliwisz także dużo lepszą interakcję lakieru z nakładanym później na niego woskiem.

Zastosowanie glinki z naszej oferty skutecznie zabezpieczy powierzchnię karoserii twojego wozy, utrudniając przyczepianie się do lakieru nowych zabrudzeń. Ponadto kolejne mycia twojego auta będą dużo łatwiejsze i znacznie szybsze. Uzyskasz również tak zwany efekt hydrofobowy – woda będzie natychmiast spływać z twojego auta i nie pozostawi zacieków na jego lakierze.

Wybierając glinkę odpowiedniej jakości, możesz nią czyścić również felgi, lusterka, szyby, czy szkła reflektorów. Stosując najwyższej jakości glinki do lakieru z naszej oferty przywrócisz walory estetyczne nawet takiemu samochodowi, który już dawno je utracił.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium