Maszyny polerskie

Evoxa HDR 400 mk II - polerka rotacyjna Evoxa HDR 400 mk II - polerka rotacyjna
Producent: Evoxa
Cena:

1 212,72 zł

szt
zobacz więcej
Evoxa HDQ 21 - polerka mimośrodowa DA Evoxa HDQ 21 - polerka mimośrodowa DA
Producent: Evoxa
Cena:

1 789,98 zł

szt
zobacz więcej
Evoxa HDR 200 - mała polerka rotacyjna Evoxa HDR 200 - mała polerka rotacyjna
Producent: Evoxa
Cena:

1 003,63 zł

szt
zobacz więcej
Zentool 12 EM2 DA - Polerka mini Zentool 12 EM2 DA - Polerka mini
Producent: Zentool
Cena:

1 482,52 zł

szt
zobacz więcej
ADBL Roller DA09125-01 + Bag ADBL Roller DA09125-01 + Bag
Producent: ADBL
Cena:

458,57 zł

szt
zobacz więcej

Polerki samochodowe

W branży car detailingu szerokie zastosowanie mają polerki samochodowe. To specjalistyczne urządzenia, których najważniejsze zastosowanie to usuwanie wszelkiego rodzaju rys, hologramów, zmatowień oraz innych defektów, które mogą pojawić się na powłoce lakierniczej pojazdu. To jedno z najważniejszych urządzeń w tej branży.

Urządzenia te wykorzystywane są przez profesjonalistów, jednak także osoby, które własnoręcznie dbają o swoje auto znajdą rozwiązania optymalne dla siebie. W naszej szerokiej ofercie produktów do car detallingu dostępne są polerki samochodowe dla profesjonalistów, lecz oferujemy również takie rozwiązanie jak polerka samochodowa dla amatora. Stosując najwyższej jakości polerkę samochodową przeprowadzisz korektę lakieru i przywrócisz lustrzany blask karoserii twojego wozu. Bez względu, czy jesteś zawodowcem – profesjonalistą, czy zajmujesz się tym hobbystycznie.

Polerki samochodowe – najważniejsze rodzaje

Maszyny polerskie – polerki samochodowe dzieli się na dwie podstawowe kategorie. Wybór konkretnego modelu powinien być dostosowany do twojego doświadczenia i umiejętności. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy się także kierować stanem lakieru auta oraz tym, jaki chcesz docelowo uzyskać efekt polerowania. Te najważniejsze rodzaje polerek samochodowych to:

  • polerki samochodowe rotacyjne,
  • polerki samochodowe typu Dual Action,
  • polerki samochodowe orbitalne.

Najwyższej klasy polerki samochodowe rotacyjne – zastosowanie

Polerki samochodowe rotacyjne to maszyny polerskie, które wykonują jedynie ruch rotacyjny, obrotowy. Taka polerka do samochodu daje bardzo dużą siłę tnącą. W związku z tym stosuje się ją przede wszystkim do pierwszego etapu korekty, umożliwiają pozbycie się największych rys. Należy w tym miejscu podkreślić że jej obsługa wymaga sporego doświadczenia oraz wprawy. Z kolei mała rotacyjna polerka do samochodu ma zastosowanie do obróbki w trudno dostępnych miejscach. Stosuje się ją także do polerowanie małych elementów, takich jak np.: słupki drzwi, reflektory itp.

Tego typu niewielkie, poręczne polerki stosuje się zazwyczaj jako maszyny profesjonalne – specjalistyczne. Urządzenia i niższej wadze mają zastosowanie do długotrwałej pracy, np. do polerowania reflektorów. Dzięki tym polerkom można skutecznie wypolerować nawet miejsca trudno dostępne. Rotacyjne polerki stosuje się często także do punktowego polerowania elementów po zaprawkach lakierniczych. Każda rotacyjna polerka do samochodu dostępna w naszym sklepie to bezpieczne urządzenie najwyższej jakości.

Polerka do samochodu typu Dual Action o szerokim zastosowaniu

Polerki samochodowe typu Dual Action to maszyny, które mogą wykonywać ruch orbitalny, eliptyczny oraz wymuszony siłą odśrodkową ruch obrotowy. Dzięki takiej charakterystyce pracy urządzenie to idealnie sprawdzi się jako polerka samochodowa dla amatora, dla osoby początkującej. Ponadto szerszy zakres ruchu sprawia, że jest bezpieczna w użyciu. Należy też zaznaczyć, że wielkość skoku ruchu orbitalnego określa charakter tej maszyny oraz jej najważniejsze przeznaczenie:

  • 8 mm – taka polerka do samochodu to urządzenie przeznaczone do finiszu, a także do końcowego nabłyszczenia, tego typu maszyna polerska ma zastosowanie jako urządzanie do prac wykończeniowych, sprawdzi się też jako drugie urządzenie dla profesjonalisty, a także jako najbezpieczniejsza polerka samochodowa dla amatora, który chce rozpocząć przygodę z polerowaniem lakieru,
  • 10 mm – to bardzo uniwersalna maszyna polerska, przy jej użyciu możesz dokładnie przeprowadzić pełny etap polerski – taka polerka do samochodu najlepiej sprawdza się w przypadku, gdy powierzchnia nie jest bardzo zniszczona – doskonale sprawdza się zwłaszcza do one-stepu, czyli jednoetapowego odświeżenia lakieru,
  • 15 mm – taka polerka doskonale sprawdza się jako urządzenie do cuttingu, czyli mocnego, agresywnego wycinania rys, umożliwia w stosunkowo bezpieczny sposób na usunięcie głębokich zarysowań, doskonale sprawdza się do twardych lakierów, zwłaszcza w połączeniu z agresywną pastą oraz twardą gąbką.

Dostępne w naszej ofercie świetnie wyważone polerki samochodowe typu Dual Action to urządzenia umożliwiające osiągnięcie skutecznej siły cięcia. Doskonale sprawdzają się także do perfekcyjnego wykończenia lakieru. Taka maszyna polerska idealnie sprawdzi się jako polerka samochodowa dla amatora – początkującego car detalilera. Natomiast urządzenie wyposażone w mocny silnik to rozwiązanie przeznaczona do zastosowań profesjonalnych, pozwalające na ciągłą pracę nawet w trudnych warunkach.

Polerki samochodowe orbitalne – jak stosować?

Samochodowa polerka orbitalna to z kolei urządzenie łączące w sobie cechy zarówno polerki rotacyjnej, jak i Dual Action. W maszynach tego typu wywoływany jest ruch orbitalny i obrotowy. Takie rozwiązanie daje bardzo dużą moc ścierną, a jednocześnie pozwala na bardzo dobre wykończenie lakieru. Polerka samochodowa orbitalna jest zdecydowanie najbardziej praktyczną orz uniwersalną maszyną. Wysokiej jakości polerki samochodowe orbitalne doskonale sprawdzają się do pracy przy polerowaniu powierzchni wklęsłych, a nawet obłych, czy przetłoczeń.

Taka ergonomiczna, solidnie wykonana polerka to urządzenie do zastosowań profesjonalnych. Stosując polerkę orbitalną masz możliwość przeprowadzenia całej korekty lakieru w jednym etapie. Tego typu polerka do samochodu to urządzenie polecane jako „pierwsza” maszyna w profesjonalnych salonach car detailingowych.

Polerka samochodowa dla amatora – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Decydując się na zakup polerki dla swoich prywatnych potrzeb, musisz wiedzieć, czym taka polerka samochodowa dla amatora powinna się charakteryzować – na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie dobrej polerki samochodowej dla początkującego.

Jednym z najważniejszych aspektów jest w tym przypadku regulacja prędkości obrotów, powinna mieć funkcję „łagodny start”. Dzięki temu będziesz mógł optymalnie dobrać zakres pracy polerki do danego etapu korekty. Funkcja ta pomoże w delikatnym rozprowadzaniu pasty bez ryzyka, że zostanie ona rozrzucane po innych elementach samochodu.

Powinieneś także zwrócić uwagę na to, aby silnik miał dużą moc i był wyposażony w stabilizację obrotów. Moc silnika wynosząca minimum 800 W zapewni polerce utrzymanie żądanej prędkości bez względu od siły nacisku na maszynę. Dzięki temu utrzymasz stały i stabilny efekt każdego przejazdu.

Przy wyborze polerki powinieneś także zwrócić uwagę na jej wagę. Ta cecha tego urządzenia przekłada się na komfort pracy. W przypadku zbyt lekkich urządzeń możesz mieć problem z prowadzeniem urządzenia. Mogą się także pojawić kłopoty związane z niewielką samoistną siłą docisku. Jeśli natomiast polerka jest za ciężka, będzie nadmiernie obciążać ręce, zwłaszcza podczas długotrwałej pracy. Przyjmuje się, że optymalną wagą dla polerki samochodowej jest przedział 2 – 2,5 kg.

Wybierając maszynę polerską dla siebie, powinieneś wziąć także pod uwagę to, czy w konkretnym jej modelu istnieje możliwość montażu głowic o różnej wielkości. Najlepiej, gdy masz możliwość użycia zarówno głowic małych – 75 mm, jak również tych dużych – 125 mm i 150 mm. Dzięki temu będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości polerki, czy to przy pracy na dużych elementach, czy przy obróbce miejsc charakteryzujących się wąską podłużną budową.

Maszyny polerskie – polerki do samochodów dostępne w ofercie naszego sklepu to urządzenia najwyższej jakości, zarówno te przeznaczone dla profesjonalistów, jak i każda polerka samochodowa dla amatora. Każde z tych urządzeń spełnia wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne normy. U nas znajdziesz urządzenia, które idealnie dopasujesz do swoich indywidualnych oczekiwań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium