Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Polerowanie szkła

Soft99 Glaco Glass Compound Roll On 10308

Soft99 Glaco Glass Compound Roll On 10308
Soft99 Glaco Glass Compound Roll On 10308

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

46,15 zł

szt

Polerowanie szyb samochodowych

Idealnie przejrzyste szyby samochodowe to nie tylko komfort i bardziej elegancki wygląd auta, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Aby szkło nie zbierało tak chętnie zabrudzeń i było trwalsze, warto co pewien czas przeprowadzić polerowanie szyb samochodowych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kosmetyki samochodowe do polerowania szyb pochodzące wyłącznie od renomowanych firm – AutoGlym, CarPro oraz Soft99 Corporation. Wieloletnie doświadczenie producentów idzie w parze z najwyższą jakością chemii samochodowej.

Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz kilka przydatnych porad, dzięki którym polerowanie szyb samochodowych stanie się łatwiejsze, a efekt będzie bardziej widoczny.

Dlaczego polerowanie szyb samochodowych jest istotne?

Wszystkie szyby samochodowe z czasem ulegają zużyciu, a na ich powierzchni pojawiają się mikrorysy. Oczywiście wszelkie uszkodzenia najbardziej widać na przedniej szybie, ale także pozostałe są narażone na uszkodzenia. Niestety przed powstawaniem rys na szybie nie da się do końca zabezpieczyć, a szkodliwych czynników jest całkiem sporo. Zaliczymy do nich przede wszystkim:

  • nieumiejętne mycie samochodu (kiedy dysza myjki znajduje się zbyt blisko szyb),
  • używanie źle dobranych kosmetyków samochodowych,
  • zbyt rzadko wymieniane pióra wycieraczek,
  • ziarna piasku i pył, które uderzają o szklane powierzchnie z dużą siłą,
  • czynniki atmosferyczne (kwaśne deszcze, zalegająca woda i śnieg),
  • stłuczki i wypadki samochodowe.

Powstawanie bardzo niewielkich rys tylko pozornie jest niegroźne. Niestety z biegiem czasu, kiedy będzie ich więcej, mogą osłabić strukturę całej powierzchni, a już na pewno zarysowania będą powodowały załamywanie się światła, co dodatkowo utrudnia jazdę przy mocnym oświetleniu lub po zmroku. Co więcej, porysowana szyba znacznie gorzej odprowadza wodę, a jazda w deszczu staje się prawdziwą udręką.

Polerowanie szyb samochodowych pozwoli uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Jak zadbać o szkło w samochodzie?

Czym polerować szyby w samochodzie?

Szklane powierzchnie możesz polerować na dwa sposoby – wykorzystując ręczną maszynę polerską lub manualnie wcierając środek ścierny. Wszystkie preparaty przeznaczone do tego celu zawierają tlenek ceru. Występuje on w postaci proszku, który należy zmieszać z wodą w proporcji 1:1 do momentu uzyskania gęstej pasty lub mleczka, które nanosi się bezpośrednio na szklaną płaszczyznę.

Polerowanie szyb samochodowych za pomocą maszyny polerskiej wymaga nieco wprawy, ale dzięki wysokim obrotom znacznie łatwiej i szybciej usuniesz głębsze zarysowania (wyczuwalne pod paznokciem). Aby uzyskać najlepszy efekt, powinieneś nakładać krążki z coraz bardziej miękkiego filcu polerskiego. Co jakiś czas warto też spryskać powierzchnię wodą w celu ograniczenia pylenia w powietrzu. Problem ten nie występuje, jeżeli zdecydowałeś się na tlenek ceru w płynie.

Jeżeli rysa na szybie jest niewielka, możesz wykorzystać tlenek ceru, nakładając go w formie pasty na ściereczkę z mikrofibry, a następnie wcierając kolistymi ruchami w obszar zarysowania oraz fragmenty szkła dookoła skazy.

Ręczne działania są bardziej precyzyjne niż elektronarzędzie, ale mogą być niewystarczające przy większych uszkodzeniach. Wbrew pozorom jednak nie zawsze więcej obrotów oznacza lepszy efekt. Do polerowania szyb najlepiej sprawdzi się prędkość między 500 a 600 obrotów na minutę. W ten sposób zachowujesz lepszą kontrolę nad polerką.

Jak przeprowadzić polerowanie szyb samochodowych?

Przed rozpoczęciem prac pamiętaj o zabezpieczeniu gumowych uszczelek, aby nie uległy uszkodzeniu podczas prac. Przyjmuje się, że 100 g proszku wystarcza do wypolerowania 6 szyb w samochodzie, zatem najczęściej w samochodzie osobowym będzie to komplet.

Tlenek ceru jest substancją szkodliwą, która podrażnia drogi oddechowe, dlatego pamiętaj, aby polerowanie szyb samochodowych przeprowadzać na wolnym powietrzu.

Jeżeli korzystasz z elektronarzędzi, pamiętaj, aby nie trzymać głowicy zbyt długo w jednym miejscu. W ten sposób możesz doprowadzić do powstania wgłębienia w szkle, a nierówna powierzchnia będzie wyglądała nieestetycznie i gorzej odprowadzi wodę podczas opadów deszczu.

Zaleca się dwie techniki polerowania szyb samochodowych:

  • wykonywanie kolistych ruchów na całej powierzchni szyby,
  • krzyżowe przeprowadzanie polerki lub ręczne rozprowadzanie pasty (na przemian poziomo i pionowo).

Po zakończeniu prac usuń pozostałości pasty za pomocą wilgotne szmatki i odtłuść całą szybę za pomocą alkoholu izopropylowego.

Czy tlenek ceru usunie odpryski na szybie?

Mianem odprysków określa się punktowe uszkodzenia szyby powstałe wskutek uderzenia twardym przedmiotem (np. kamieniem wyrzuconym spod kół jadącego przed Tobą samochodu) lub w wyniku stłuczki. Niewielkie odpryski przypominają głębokie, punktowe skazy, te poważniejsze są otoczone przez sieć drobnych pęknięć.

Nie zawsze powstanie odprysku musi oznaczać, że szyba nadaje się do wymiany. Niekiedy tlenek ceru zawarty w paście polerskiej może wyraźnie zmniejszyć widoczne uszkodzenie. Jeżeli jest ono na tyle głębokie, że ślad pozostaje nawet po użyciu polerki, możesz wykorzystać specjalne masy żywiczne, które wypełnią ubytek szybie i wzmocnią jej konstrukcję.

Do nałożenia żywicy będziesz potrzebował specjalnego zestawu naprawczego, który przykleja się w miejscu uszkodzenia.

Zwłaszcza w drogich, luksusowych samochodach wymiana szyby przedniej będzie bardzo kosztowna. Być może okaże się, że możesz uniknąć tego wydatku.

Nigdy nie ignoruj znacznych pęknięć na szybie. Po pierwsze ryzykujesz mandat w przypadku kontroli policyjnej. Po drugie, podczas jazdy szyba poddawana jest bardzo delikatnym drganiom, które sprawią, że sieć pęknięć wokół odprysku będzie się powiększała. Z czasem może się okazać, że naprawa będzie już niemożliwa.

Szukasz profesjonalnych preparatów, które pomogą Ci pozbyć się rys i zadrapań z szyb samochodowych? Masz wątpliwości, jak sposób nakładania tlenku ceru wybrać? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści pomogą Ci znaleźć rozwiązanie, które sprawi, że szyby w Twoim aucie będą wyglądały, jak nowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium