Preparaty Czyszczące - APC

TENZI Uni Clean 1L TENZI Uni Clean 1L
Cena:

22,04 zł

szt
zobacz więcej
TENZI TopPLAM Oxy 0,5KG TENZI TopPLAM Oxy 0,5KG
Cena:

13,00 zł

szt
zobacz więcej
CleanTech APC 500ml CleanTech APC 500ml
Cena:

18,59 zł

szt
zobacz więcej
KiurLab APC 5L uniwersalny środek czyszczący KiurLab APC 5L uniwersalny środek czyszczący
Producent: KiurLab
Cena:

104,99 zł

( 1 L = 21,00 zł )
szt
zobacz więcej
Good Stuff APC 500ml uniwersalny środek czyszczący Good Stuff APC 500ml uniwersalny środek czyszczący
Producent: Good Stuff
Cena:

28,56 zł

( 1 L = 57,12 zł )
szt
zobacz więcej
Good Stuff APC 1L Good Stuff APC 1L
Producent: Good Stuff
Cena:

38,99 zł

szt
zobacz więcej
CARLAB APC SOUR 2.0 1L CARLAB APC SOUR 2.0 1L
Producent: Car lab
Cena:

43,90 zł

szt
zobacz więcej
KiurLab APC 1L- uniwersalny środek czyszczący KiurLab APC 1L- uniwersalny środek czyszczący
Producent: KiurLab
Cena:

33,98 zł

( 1 L = 33,98 zł )
szt
zobacz więcej
KiurLab APC 500ml- uniwersalny środek czyszczący KiurLab APC 500ml- uniwersalny środek czyszczący
Producent: KiurLab
Cena:

23,99 zł

( 1 L = 47,98 zł )
szt
zobacz więcej
G3 PRO Multicleaner 500ml - uniwersalny środek czyszczący G3 PRO Multicleaner 500ml - uniwersalny środek czyszczący
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

57,70 zł

( 1 L = 115,40 zł )
szt.
zobacz więcej
Good Stuff APC Apple 5L Good Stuff APC Apple 5L
Producent: Good Stuff
Cena:

105,00 zł

( 1 L = 21,00 zł )
szt
zobacz więcej
ADBL Pre Spray 1L uniwersalny  środek piorący ADBL Pre Spray 1L uniwersalny środek piorący
Producent: ADBL
Cena:

42,90 zł

( 1 L = 42,90 zł )
szt
zobacz więcej
ADBL Pre Spray 0,5L uniwersalny środek piorący ADBL Pre Spray 0,5L uniwersalny środek piorący
Producent: ADBL
Cena:

24,90 zł

( 1 L = 49,80 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Steel Strong GT 0,6L TENZI Steel Strong GT 0,6L
Producent: Tenzi
Cena:

10,04 zł

( 1 L = 16,73 zł )
szt
zobacz więcej

Preparat APC

Do czyszczenia różnych elementów samochodu, doskonale sprawdza się preparat APC. All Purpose Cleaner to środek uniwersalnego zastosowania, można nim czyścić zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne elementy pojazdu. W wielu przypadkach sprawdza się także w gospodarstwie domowym.

Najważniejszym zastosowaniem tego środka jest czyszczenie wewnętrznych elementów plastikowych oraz gumowych w pojeździe. Możesz go stosować do czyszczenia tapicerki w aucie. Preparat APC sprawdza się także w czyszczeniu karoserii samochodu oraz wnętrza jego silnika. All Purpose Cleaner to jednak bardzo silny środek, więc stosuje się go w odpowiednich proporcjach z wodą i nigdy bezpośrednio na czyszczone powierzchnie.

Preparat APC – czym właściwie jest ten środek czyszczący?

APC jest skrótem od angielskiego wyrażenia „All Purpose Cleaner”, co oznacza w wolnym tłumaczeniu środek czyszczący do każdego typu powierzchni i zastosowania. Preparat APC jest to więc środek uniwersalny, który ma szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży auto detailingowej. Jednak biorąc pod lupę nazwę, zastosowanie preparatów czyszczących APC może sięgać daleko poza branżę motoryzacyjną.

Preparat APC jest mieszaniną niskopiennych substancji chemicznych, środek ten charakteryzuje się odczynem zasadowym, który wynosi w przedziale pH 10-11. Dobrej jakości preparat APC posiada w swoim składzie substancje czyszczące, a także związki chelatujące i rozpuszczające zabrudzenia oraz emulgatory. Ponadto preparaty APC charakteryzują się składem chemicznym, który jest bezpieczny dla powierzchni czyszczonych. Lecz może stanowić zagrożenie dla dłoni, w związku z tym zawsze trzeba zakładać jednorazowe rękawiczki przed użyciem środka APC.

Preparat APC – podstawowe zastosowanie

W kontekście zastosowania do czyszczenia samochodów, preparat APC możesz z powodzeniem użyć w szerokim wachlarzu zastosowań:

  • doskonale sprawdza się do regularnego usuwania kurzu z plastikowych elementów, np. z deski rozdzielczej, kieszeni drzwi, nawiewów powietrza oraz uchwytów na napoje,
  • czyszczenie gumowych dywaników.

Podstawowym zastosowaniem preparatu typu All Purpose Cleaner jest czyszczenie wszelkie rodzaju plastikowych i gumowych elementów we wnętrzu pojazdu. Doskonałej jakości preparaty APC, które dostępne są w ofercie naszego sklepu, nie tylko świetnie czyszczą powierzchnię z tworzyw sztucznych, lecz także ją odtłuszczają. Preparat APC oprócz zastosowania do regularnej pielęgnacji i czyszczenia, stanowi również bardzo dobre przygotowanie do aplikacji dressingu, czyli środka do konserwacji plastików.

Preparat APC – czyszczenie tapicerki samochodowej

Czyszczenie plastików i gum to nie koniec możliwości zastosowania preparatu APC. Kolejną możliwością jaką daje jest czyszczenie tapicerki materiałowej oraz skórzanej, a także czyszczenie podsufitki. Przy użyciu środka APC możesz usunąć plamy oraz zacieki, które pojawiają się czasami na podsufitce i na fotelach materiałowych. Dużą zaletą preparatów typu APC do czyszczenia tapicerki jest fakt, iż w przeciwieństwie do środków dedykowanych nie pieni się, w związku z tym nie wymaga wypłukiwania.

Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że czyszczenie tapicerki i podsufitek przy użyciu środka APC jest półśrodkiem i może zastąpić prania ekstrakcyjnego, czyli przy pomocy odkurzacza piorącego. Preparat APC nie wydobywa brudu na zewnątrz, lecz wciera go do wnętrza materiału. To sposób na pozbycie się plam punktowych, ewentualnie na to, aby odświeżyć materiał. Jeśli preparat APC użyjesz do tego celu nieumiejętnie możesz doprowadzić do pogorszenia sytuacji.

Jeśli chodzi więc o takie zastosowanie środka APC, zaleca się szczególną ostrożność i stosowanie do instrukcji. Gdyż jeżeli niewłaściwie użyjesz ten preparat do czyszczenia tapicerki, możesz doprowadzić do tego, że zabrudzenie zostanie wprowadzone w głąb materiału. Jeśli będziesz w niewłaściwy sposób usuwał zabrudzenia z podsufitki możesz doprowadzić do jej odklejenia, szczególnie jeśli ją przemoczysz. Należy więc pamiętać, że pomimo tego, że preparat APC ma szerokie zastosowanie, powinieneś go używać z rozwagą.

Preparat APC – usuwanie zanieczyszczeń pod maską auta

Kolejnym zastosowaniem preparatów APC jest także usuwanie ciężkich zanieczyszczeń w komorze silnika, które znajdują się pod maską pojazdu. Dzięki temu, że preparat ten możesz rozcieńczyć z wodą w różnych proporcjach, jesteś w stanie osiągnąć różnego typu stężenia, które możesz użyć do konkretnych zastosowań. Gdy zastosujesz wysoki stosunek środka APC do ilości wody, będziesz mógł usunąć tłuste plamy ze smaru i oleju znajdujące się pod maską twojego wozu.

Preparat APC – czyszczenie zabrudzeń na karoserii samochodu

Stosując preparat APC jesteś także w stanie skutecznie wyczyścić także uporczywe zabrudzenia znajdujące się na zewnątrz samochodu. Wysokiej jakości preparat APC, który możesz zakupić w naszym sklepie usuwa m.in. tłuste plamy ze smaru i oleju, które znajdują się na zewnątrz pojazdu, oczywiście przy odpowiednio mocnym stężeniu. Produkt ten poradzi sobie bez problemu również z silnymi zabrudzeniami drogowymi, które pojawiają się na karoserii auta.

Jak należy odpowiednio stosować preparat APC?

Bardzo istotne jest to, aby zawsze odpowiednio dobrać proporcje preparatu APC do rodzaju czyszczonej powierzchni – stosuje się go w odpowiednim rozcieńczeniu w wodzie dla konkretnego materiału. Można go dozować od proporcji 1:3 do nawet 1:100. Pamiętaj, że najważniejszym aspektem przy doborze proporcji, jest to, aby nie dopuścić do uszkodzenia powierzchni czy materiału.

Przy czyszczeniu powyżej opisanych elementów samochodu stosuje się zwykle poniższe proporcje, ale zawsze przed użyciem upewnij się sprawdzając instrukcję produktu:

  • 1:3 – mycie komory silnika, a także felg oraz zmywanie wosku z karoserii,
  • 1:5 – usuwanie silnych oraz średnich zabrudzeń, które znajdują się na zewnątrz pojazdu,
  • 1:10 – usuwanie lekkich zabrudzeń, czyszczenie tworzyw sztucznych, m.in. kokpitu, a także winylu i gumy,
  • 1:30 – pranie tapicerki oraz usuwanie plam na podsufitce.

Gdy już przygotujesz roztwór w odpowiednich proporcjach z wodą, możesz przystąpić do czyszczenia nim wybranej powierzchni. W zależności od charakteru powierzchni rozcieńczony z wodą preparat APC możesz nanosić ściereczką mikrofibrową, specjalnym pędzelkiem detailingowy lub szczoteczką. Pamiętaj, by nie spryskiwać środkiem APC, bezpośrednio czyszczonej powierzchni. To sprawi, że unikniesz ewentualnych odbarwień tworzywa czy materiału.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium