Sonax

Firma Sonax produkuje profesjonalne kosmetyki samochodowe dla pojazdów każdego rodzaju – od niewielkich coupe po luksusowe limuzyny. Nieważne, czy jesteś miłośnikiem sportowych emocji, car detailingu czy kochasz motoklasykę, w ofercie producenta znajdziesz produkty dla siebie. Przeczytaj, jak zaczęła się historia jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm z branży moto kosmetyków na świecie.

Jak zaczęła się historia firmy Sonax?

Początki firmy Sonax sięgają 1903 roku, kiedy prapradziadek obecnego właściciela przedsiębiorstwa, Franz Hoffmann, zaczął wydobywać wysokiej jakości krzem na terenie Bawarii (dzisiejszy Neuburg). Oczywiście wtedy nikt nie myślał o zakładaniu przedsiębiorstwa, ponieważ w Niemczech panowały niespokojne czasy.

Franz Hoffmann założył biznes tuż po II wojnie światowej. Wtedy powstały równolegle dwie marki – Sona (produkty z linii były przeznaczone do użytku domowego, głównie czyszczenia srebra) oraz Sonax (litera „X” została zapożyczona ze słowa Wax, czyli wosk). Seria Sonax obejmowała kosmetyki do samochodu. W latach 50. ubiegłego wieku reklama miała ograniczony zasięg dlatego Franz Hoffman zastosował najprostszy (i jak się okazało, najskuteczniejszy) pomysł. Po terenie Niemiec jeździło czterech przedstawicieli handlowych (w wypakowanych po brzegi Garbusach), których zadaniem było nawiązywanie bezpośredniego kontaktu z odbiorcami. To ten kontakt i budowanie więzi liczyły się najbardziej.

Niemiecki „cud gospodarczy” i rozwój firmy Sonax

Gwałtowny rozwój przedsiębiorstwa przyniósł koniec lat 50. i lata 60. XX wieku. To wtedy niemiecka gospodarka zaczęła odżywać, a wraz z nią urósł Sonax. Począwszy od połowy lat 60. XX wieku, przedsiębiorstwo zaczęło dostarczać wysokie klasy chemię czyszczącą do pierwszych, zautomatyzowanych myjni samochodowych.

Równolegle rozwijało także sektor produktów do użytku indywidualnego. W miarę, jak sytuacja ekonomiczna niemieckiego społeczeństwa się poprawiała i coraz więcej osób mogło sobie pozwolić na kupno własnego samochodu osobowego, gwałtownie rosło zapotrzebowanie na wysokiej jakości kosmetyki samochodowe.

W latach 60. XX wieku w Niemczech powstał nawet swego rodzaju rytuał – samochody osobowe były myte głównie w soboty, ale nie prze obsługę stacji, a przez…dumnego właściciela pojazdu.

Zarząd firmy Sonax szybko wyczuł pozytywny trend rynkowy i spółka zaczęła inwestować również w inne dziedziny gospodarki – przemysł rolniczy, sprzęt komputerowy, sektor drzewny, konstrukcyjny, inżynieryjny i sanitarny.

Sukces Sonax tkwi w nieustannym rozwoju

Firma Sonax dba o nieustanny rozwój swoich produktów i nie ustaje w wysiłkach, aby poprawić ich skład i działanie. Obecnie, produktu marki są dostępne w 43 krajach na całym świecie. A 40% przychodów firmy pochodzi z eksportu produkowanych towarów.

Nazwa firmy jest powszechnie kojarzona z jakością, a powtarzające się rok po roku testy przeprowadzane przez niezależne firmy jedynie to potwierdzają.

Pomimo dynamicznego i spektakularnego rozwoju, Sonax nadal pozostał firmą rodzinną z korzeniami osadzonymi w niemieckiej Bawarii.

Działalność sponsorska firmy Sonax i wsparcie dla technologii jutra

Oprócz produkcji kosmetyków samochodowych firma Sonax angażuje się na co dzień w rozwój sportu motorowego, wspierając niemiecką ligę wyścigową DTM (Deutsche Tourenwagen Masters).

Początki wsparcia to lata 90. XX wieku. Firma wspierała wtedy zespół Audi i pomogła Hansowi-Joachimowi Stuckowi zdobyć tytuł zwycięzcy. Od 2012 roku przedsiębiorstwo partneruje marce Audi (w tym samym roku wspierało Bruno Sprenglera w zdobyciu tytułu mistrza).

Firma Sonax wspiera także rozwój nowych technologii samochodowych, partycypując w wydarzeniach Formuły E. To klasa wyścigów samochodowych, w której biorą udział wyłącznie jednomiejscowe samochody elektryczne. W ten sposób testowane są nowoczesne rozwiązania, które za kilka lat trafią do komercyjnej sprzedaży.

Jakie kosmetyki samochodowe Sonax znajdziesz w naszej ofercie?

Wieloletnie doświadczenie Sonax pozwoliło na opracowanie setek sprawdzonych formuł chemicznych, które skutecznie działają, chronią Twoje auto przed działaniem czynników zewnętrznych, ale jednocześnie są wydajne.

Marka Sonax produkuje szeroką gamę profesjonalnych kosmetyków samochodowych różnego rodzaju do samodzielnej aplikacji. Wśród nich znajdziesz m.in.:

  • preparaty do czyszczenia felg
  • impregnaty do dachów kabrioletów i tapicerki otwartej,
  • powłoki ceramiczne i hybrydowe do karoserii,
  • quick detailery,
  • aktywna piana czyszcząca,
  • pasty polerskie o różnej gradacji ziarna,
  • powłoki hydrofobowe szyb, reflektorów i lusterek,
  • preparaty do odświeżania i pielęgnacji plastikowych elementów kokpitu oraz fragmentów zewnętrznych.

Chcesz, żeby Twoje auto wyglądało naprawdę wyjątkowo? Zaufaj ogromnemu doświadczeniu firmy Sonax. To ponad pół wieku nieustannych testów i poszukiwania rozwiązań, które najlepiej spełnią swoje zadanie.

Potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków samochodowych? Skontaktuj się z nami! Dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Sonax

Sonax Profiline Ceramic Coating Evo Sonax Profiline Ceramic Coating Evo
Producent: Sonax
Cena: 519,16 zł
szt
zobacz więcej
Sonax Profiline Ex 04/06 1L Sonax Profiline Ex 04/06 1L
Producent: Sonax
Cena: 132,05 zł
szt
zobacz więcej
Sonax Profiline NP 03/06 1L Sonax Profiline NP 03/06 1L
Producent: Sonax
Cena: 114,00 zł
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium