Tenzi

Polskie przedsiębiorstwo Tenzi Sp. z o.o. jest jednym z wiodących producentów specjalistycznych środków czyszczących dla branży:

 • samochodowej,
 • przemysłowej,
 • gastronomicznej,
 • hotelarskiej,
 • gospodarstwa domowego.

Firma Tenzi powstała w 1999 roku i szybko zyskała renomę producenta stawiającego na jakość. Wytwarza detergenty pod własnymi markami handlowymi oraz private label, samodzielnie opracowując ich skład tak, aby jak najlepiej spełniał swoje zadanie.

W zakładach produkcyjnych zostały wdrożone międzynarodowe standardy zarządzania jakością, ISO 9001:2015 oraz standard bezpieczeństwa żywności BRC. To gwarancja, że każdy z produktów w ofercie Tenzi przeszedł specjalistyczne testy laboratoryjne i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów.

Produkty firmy Tenzi są obecnie sprzedawane na 4 kontynentach, w aż 50 krajach świata.

Struktura firmy Tenzi

Przedsiębiorstwo opiera się na 7 działach, z których każdy odpowiedzialny jest za podejmowanie innych działań.

 • Laboratorium – to w nim projektowane są nowe formuły środków czyszczących. W laboratorium przeprowadzane są także testy bezpieczeństwa i zgodności.
 • Dział Produkcyjny – odpowiedzialny za wytwarzanie produktów oraz ich konfekcjonowanie. Producent dba o to, aby zapewnić maksymalnie powtarzalny proces produkcyjny tak, aby odbiorcy towarów zawsze otrzymywali preparaty najwyższej jakości.
 • Dział Technologiczny i Kontroli Jakości – zajmuje się obsługą klienta w procesie reklamacyjnym oraz rozpatrywaniem złożonych skarg. Tutaj powstają także nowe pomysły na środki chemiczne lub ulepszanie już istniejących formuł.
 • Dział Sprzedaży i Marketingu – jest odpowiedzialny za bieżącą obsługę klientów firmy, strategie marketingowe i działania reklamowe w różnych kanałach sprzedaży.
 • Dział szkoleniowy – tutaj zatrudnieni są pracownicy odpowiedzialni za organizacje szkoleń, wdrożeń i pokazów. Dzięki temu nowi klienci mogą dowiedzieć się, w jaki sposób stosować produkty firmy Tenzi. Szkolenia prowadzone są w trzech językach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
 • Dział Logistyki – odpowiada za utrzymanie sprawnego łańcucha dostaw, płynną realizację zamówień i terminowe dostarczanie towarów.
 • Dział Eksportu – zajmuje się utrzymaniem i rozwijaniem relacji z kontrahentami zagranicznymi. Dzięki temu firma Tenzi poszerza zakres prowadzonej działalności i zyskuje nowych partnerów handlowych.

Precyzyjny podział obowiązków w firmie pozwala na zapewnienie prawidłowego przebiegu procesów. Każdy z pracowników ma dokładnie wytyczony zakres działań, więc przedsiębiorstwo działa, jak dobrze naoliwiona maszyna.

Osiągnięcia firmy Tenzi

Spektakularny rozwój gospodarczy firmy Tenzi został dostrzeżony przez wiele organizacji zajmujących się przyznawaniem nagród i wyróżnień na polu biznesowym.

W 2019 roku przedsiębiorstwo znalazło się na liście Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Ranking „Ukrytych Mistrzów” wymieniał firmy, które w swoich branżach osiągnęły najlepsze pozycje. Lista została stworzona na podstawie danych pochodzących z 22 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Marka Tenzi była jedną z zaledwie 13 firm, które zostały zakwalifikowane do zestawienia.

W tym samym roku przedsiębiorstwo uzyskało tytuł „Gepardy Biznesu 2019” nadawany przez Instytut Europejskiego Biznesu. To wyróżnienie jest przyznawane najszybciej rozwijającym się firmom w oparciu o analizy ekonomiczne przeprowadzone przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu. Dane ekonomiczne są powszechnie dostępne i potwierdzają wiarygodność oraz rzetelność w relacjach z partnerami handlowymi, a także wzorcowe warunki handlowe, wsparcie techniczne oraz obsługę konsumenta.

Firma Tenzi w 2021 roku znalazła się w gronie „Diamentów Forbesa” wśród najdynamiczniej rozwijających się biznesów w Polsce. To starannie wybrane przedsiębiorstwa, które odnotowały wzrost wartości o przynajmniej 15% w skali roku i otrzymały pozytywną ocenę wiarygodności i warunków współpracy wydaną przez Biznode Polska. Mogą tam trafić wyłącznie firmy, które na bieżąco regulują swoje zobowiązania handlowe i nie zalegają z płatnościami.

Sponsoring firmy Tenzi

Firma Tenzi realizuje swoją odpowiedzialność społeczną także poprzez wspieranie i sponsoring wielu instytucji i wydarzeń (głównie o profilu sportowym) o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Budżet firmy do tej pory wspierał sporty i pokazy motorowe (m.in. XXIX zlot Vectra Club Polska) oraz rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej, Klub Sportowy Inwalidów Szczecin.

Zarząd pozostaje otwarty na prośby o wsparcie i zachęca do składania wniosków, podkreślając, że każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie.

Czym jest Tenzi Private Label?

Polskie przedsiębiorstwo oferuje produkcję środków czyszczących pod marką własną klienta. Reklamuje się, jako „producent do wynajęcia”. W praktyce oznacza to, że firma zewnętrzna może zlecić wytworzenie i konfekcjonowanie towarów całkowicie od nowa (z uwzględnieniem oczekiwań jakościowych lub cenowych) albo wykorzystać jedną z kilku tysięcy gotowych receptur. Tenzi oferuje zarówno wytwarzanie produktów z segmentu premium, jak i tradycyjnego katalogu.

W ramach produkcji Private Label Tenzi korzysta z własnego laboratorium, które gwarantuje spełnienie wszystkich wymagań określonych przepisami prawa, a dotyczących biodegradowalności, transportu i przechowania. Kontrola nad każdym etapem produkcji jest możliwa, ponieważ nad wszystkim czuwają specjaliści jednej firmy.

Oprócz laboratorium firma korzysta z własnej myjni, gdzie od razu testuje wyprodukowane preparaty.

Zaplecze logistyczne Tenzi pozwala na przygotowanie produktów w opakowaniach o dowolnej pojemności (od 50 ml do 1 litra). Pojemniki mogą być wykonane z kilku rodzajów tworzywa sztucznego, w zależności od oczekiwań klienta (m.in. PET, HDPE, PE). Rozbudowane linie produkcyjne, które umożliwiają jednoczesną pracę aż 70 pracownikom jednocześnie, mogą wytworzyć w ciągu jednego dnia 150 tysięcy sztuk gotowych produktów (z możliwością zwiększenia mocy produkcyjnych). Tak duża przepustowość produkcji sprawia, że Tenzi z łatwością radzi sobie nie tylko z małymi, regionalnymi zamówieniami, ale też produkcją dla dużych, zagranicznych firm.

Firma korzysta ze specjalnie powiększonego magazynu towarowego, który pozwala na szybkie i bezpieczne kompletowanie towarów, pakowanie i paletyzację zamówień. Nieustanny rozwój technologiczny sprawia, że Tenzi jest partnerem handlowym dla pojedynczych dystrybutorów oraz dużych sieci.

Oferta firmy Tenzi

Katalog firmy Tenzi zawiera kilkaset gotowych produktów do wykorzystania w branży gastronomicznej, HoReCa i branży spożywczej. Jedną ze specjalizacji przedsiębiorstwa jest chemia samochodowa do wykorzystania w myjni samochodowe, warsztacie lub we własnym garażu, a także do car detailingu. W ofercie marki Tenzi znajdziesz preparaty do pielęgnacji karoserii i tapicerki oraz detergenty zabezpieczające poszczególne części przed zbyt szybkim zużyciem.

Tenzi – car detailing

Jakie produkty do pielęgnacji samochodów osobowych znajdziesz w ofercie firmy Tenzi?

 • Karoseria

Do tej kategorii produktów zaliczymy m.in. chemię do dekontaminacji, szampony samochodowe, powłoki kwarcowe, preparaty do ochrony silnika i chemię usuwającą ślady po owadach.

 • Pielęgnacja lakieru

Wśród kosmetyków do pielęgnacji lakieru znajdziesz mleczka kwarcowo-ceramiczne, wysokiej jakości woski karnauba, spraye hydrofobowe, odtłuszczacze i odmrażacze.

 • Wnętrze auta

W tej kategorii mieszczą się preparaty do konserwacji tekstylnych elementów wnętrza, kosmetyki do pielęgnacji i impregnacji skóry oraz zapachy samochodowe w kilku wariantach.

 • Felgi, opony, plastiki

Preparaty do konserwacji opon i felg obejmują deironizatory, mleczko do opon i plastików oraz pielęgnacji kokpitów samochodowych, a także środki służące do szybkiego usunięcia błota.

Chcesz, żeby Twoje auto wyglądało naprawdę wyjątkowo? Szukasz kosmetyków, które pozwolą Ci zabezpieczyć lakier i inne elementy przed uszkodzeniem? Sprawdź naszą ofertę preparatów do car detailingu marki Tenzi! Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich środków, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!

Tenzi

TENZI Ekrany LCD 0,6L płyn do mycia powierzchni szklanych LCD TENZI Ekrany LCD 0,6L płyn do mycia powierzchni szklanych LCD
Producent: Tenzi
Cena:

10,69 zł

( 1 L = 17,82 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI TopEfekt Punkt 1L usuwanie kleju TENZI TopEfekt Punkt 1L usuwanie kleju
Producent: Tenzi
Cena:

110,58 zł

( 1 L = 110,58 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Steel Strong GT 0,6L TENZI Steel Strong GT 0,6L
Producent: Tenzi
Cena:

10,04 zł

( 1 L = 16,73 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Sani Plus GT - GREEN TEA 0,6L odświeżacz TENZI Sani Plus GT - GREEN TEA 0,6L odświeżacz
Producent: Tenzi
Cena:

19,72 zł

( 1 L = 32,87 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Mud Off 1L TENZI Mud Off 1L
Producent: Tenzi
Cena:

19,25 zł

( 1 L = 19,25 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Cockpit Cleaner GT 0,6L TENZI Cockpit Cleaner GT 0,6L
Producent: Tenzi
Cena:

16,67 zł

( 1 L = 27,78 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Super Green Specjal GT 0,6L TENZI Super Green Specjal GT 0,6L
Producent: Tenzi
Cena:

12,41 zł

( 1 L = 20,68 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Rubber Off TENZI Rubber Off
Producent: Tenzi
Cena:

56,79 zł

szt
zobacz więcej
TENZI PRO APC OUT Koncentrat 5l TENZI PRO APC OUT Koncentrat 5l
Producent: Tenzi
Cena:

161,18 zł

( 1 L = 32,24 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI PRO APC IN GT 700ml TENZI PRO APC IN GT 700ml
Producent: Tenzi
Cena:

22,75 zł

( 1 L = 32,50 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI PRO P14Si GT 700ml TENZI PRO P14Si GT 700ml
Producent: Tenzi
Cena:

21,75 zł

( 1 L = 31,07 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI Kostka brukowa - doczyszczanie 1L TENZI Kostka brukowa - doczyszczanie 1L
Producent: Tenzi
Cena:

24,48 zł

( 1 L = 24,48 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI TRUCK CLEAN - mycie aut ciężarowych 1L TENZI TRUCK CLEAN - mycie aut ciężarowych 1L
Producent: Tenzi
Cena:

30,90 zł

( 1 L = 30,90 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI PRO Cockpit Care 700ml TENZI PRO Cockpit Care 700ml
Producent: Tenzi
Cena:

23,04 zł

( 1 L = 32,91 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI PRO APC IN Koncentrat 700ml TENZI PRO APC IN Koncentrat 700ml
Producent: Tenzi
Cena:

25,39 zł

( 1 L = 36,27 zł )
szt
zobacz więcej
TENZI PRO Cabrio Protector 700ml TENZI PRO Cabrio Protector 700ml
Producent: Tenzi
Cena:

84,62 zł

( 1 L = 120,89 zł )
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium