Serdecznie zapraszamy do kategorii "Czyszczenie i pielęgnacja kokpitu" na dbamoauto.pl, gdzie oferujemy produkty stworzone z myślą o utrzymaniu plastikowych oraz innych tworzyw sztucznych elementów wnętrza Twojego samochodu w doskonałym stanie.

Elementy z plastiku i innych tworzyw sztucznych to nieodłączny składnik każdego wnętrza samochodowego. Są narażone na liczne zabrudzenia, takie jak kurz, tłuste plamy czy resztki jedzenia. Ponadto, często muszą stawić czoła działaniu promieniowania UV, co prowadzi do ich blaknięcia i starzenia. Dlatego tak istotne jest regularne czyszczenie i pielęgnacja tych elementów.

W naszej ofercie znajdują się produkty do czyszczenia plastików, które skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, przywracając elementom czysty, świeży wygląd. Nasze produkty są bezpieczne dla wszystkich rodzajów plastików i tworzyw sztucznych, zapewniając efektywne czyszczenie bez ryzyka uszkodzenia.

Poza tym, oferujemy produkty do pielęgnacji plastików, które zapewniają długotrwałe zabezpieczenie, odżywiają powierzchnię i przywracają oryginalny kolor i blask. Wiele z nich zawiera również filtr UV, który chroni plastiki przed blaknięciem i starzeniem.

Regularne czyszczenie i pielęgnacja plastików oraz innych tworzyw sztucznych nie tylko poprawiają estetykę wnętrza Twojego samochodu, ale też wydłużają ich żywotność. Dzięki naszym produktom możesz cieszyć się czystym i zadbany wnętrzem swojego pojazdu. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty!

Czyszczenie i pielęgnacja kokpitu

Good Stuff Interior Cleaner 500ml Good Stuff Interior Cleaner 500ml
Producent: Good Stuff
Cena:

29,99 zł

( 1 L = 59,98 zł )
szt
zobacz więcej
GYEON Q2M InteriorDetailer 1000ml GYEON Q2M InteriorDetailer 1000ml
Producent: GYEON
Cena:

109,91 zł

( 1 L = 109,91 zł )
szt
zobacz więcej
GYEON Q2M Interior Detailer 500ml GYEON Q2M Interior Detailer 500ml
Producent: GYEON
Cena:

50,92 zł

( 1 L = 101,84 zł )
szt
zobacz więcej
Meguiar's Natural Shine Protectant 473ml Meguiar's Natural Shine Protectant 473ml
Producent: Meguiar's
Cena:

74,56 zł

( 1 L = 157,63 zł )
szt
zobacz więcej
ADBL MATT MAX 1L ADBL MATT MAX 1L
Producent: ADBL
Cena:

79,90 zł

( 1 L = 79,90 zł )
szt
zobacz więcej
FUNKY WITCH Yellow Broom Interior Cleaner 1000ML FUNKY WITCH Yellow Broom Interior Cleaner 1000ML
Producent: Funky witch
Cena:

56,00 zł

( 1 L = 56,00 zł )
szt
zobacz więcej
FUNKY WITCH Mademoiselle Matt Dressing 1000ML FUNKY WITCH Mademoiselle Matt Dressing 1000ML
Producent: Funky witch
Cena:

84,50 zł

( 1 L = 84,50 zł )
szt
zobacz więcej
FUNKY WITCH Gentleman Matt Dressing 1000ML FUNKY WITCH Gentleman Matt Dressing 1000ML
Producent: Funky witch
Cena:

90,00 zł

( 1 L = 90,00 zł )
szt
zobacz więcej

Czyszczenie kokpitu i skuteczna pielęgnacja

Kokpit – deska rozdzielcza samochodu jest wizytówką każdego kierowcy. Jeśli jest zadbany i czysty, bardzo dobrze świadczy o właścicielu auta. Czyszczenie kokpitu oraz jego odpowiednia pielęgnacja nie powinny być więc bagatelizowane przez właściciela samochodu.

Na wstępie należy zaznaczyć, że wielu kierowców rezygnuje ze stosowania odpowiednich preparatów do pielęgnacji deski rozdzielczej. Wychodzą oni z założenia, że zupełnie wystarczającym zabiegiem jest przetarcie kokpitu np. lekko zwilżoną szmatką. To poważny błąd! Woda nie ma bowiem wystarczających właściwości chroniących tą część auta w porównaniu do specjalistycznych środków. Bez ich odpowiedniego zastosowania z desce nadspodziewanie szybko pojawi się kurz. Inna kwestia to fakt, że bez zastosowania odpowiednich środków elementy plastikowe szybko będą tracić swe walory wizualne, kolor – to z kolei będzie sprawiało wrażenie, że są one marnej jakości. Jak zatem dobrze wykonać czyszczenie kokpitu i jego pielęgnację oraz jakie środki do tego zastosować?

Rodzaje tworzyw, z jakich może być wykonany kokpit samochodowy

Kokpit samochodowy najczęściej wykonany jest z tworzyw sztucznych – plastików. Jednak tworzywa te mogą się znacznie różnić pomiędzy sobą właściwościami, a co za tym idzie inaczej się zachowywać pod wpływem czynników zewnętrznych, a także zupełnie inaczej reagować na określony środek.  Wśród rodzajów tworzyw, z jakich wykonany może być kokpit twojego pojazdu, to m.in.:

  • tworzywa matowe,
  • tworzywa chropowate,
  • tworzywa połyskujące,
  • tworzywa twarde.
  • tworzywa miękkie.

Do każdego z tych materiałów znajdziesz w naszej ofercie dedykowane środki czyszczące i pielęgnujące deskę rozdzielczą.

Czyszczenie kokpitu samochodowego krok po kroku

Należy pamiętać o tym, aby cały proces czyszczenia deski rozdzielczej wykonać w odpowiedni sposób. Wykonując czyszczenie kokpitu, na początku pamiętaj o mocnym wstrząśnięciu pojemnikiem przed użyciem. Dzięki temu wszystkie składniki aktywne, które zawiera środek do czyszczenia deski rozdzielczej, zostaną rozprowadzone w całej jego objętości. To z kolei zapewni jeszcze skuteczniejsze jego działanie.

Pamiętaj również o tym, że jeżeli kokpit w twoim aucie jest bardzo zabrudzony, będziesz musiał go najpierw umyć oraz odtłuścić – to bardzo ważny etap przy czyszczeniu mocno zabrudzonych plastików w desce rozdzielczej. Dopiero po tym zabiegu możesz użyć właściwy środek do czyszczenia deski rozdzielczej.

Środek do czyszczenia deski rozdzielczej należy nanieść na szmatkę lub rozprowadzać go z odległości około 20 cm – bezpośrednio na powierzchnię, którą czyścisz. Ta odległość jest bardzo istotna – odległość mniejsza niż 15 cm spowoduje, że preparat będzie się rozpryskiwał na boki, natomiast większa niż 25 cm sprawi, że preparat, nie będzie dozowany precyzyjne. Ta precyzja ma ogromne znaczenie ze względu na zawarte w preparacie substancje natłuszczające. Nakładając produkt powinieneś szczególną uwagę zwrócić na to, by nie nanosić go na powierzchnię szyby – nie ubrudzić jej. Nie spryskuj tym preparatem także kierownicy ani pedałów – mogą stać się śliskie, co może zagrażać twojemu bezpieczeństwu!

Jak już naniosłeś produkt, przestrzegając powyższych zasad, poleruj czyszczoną powierzchnię kokpitu przy użyciu miękkiej szmatki. Aż do momentu, gdy ulegnie wysuszeniu, pamiętając o równomiernym rozprowadzeniu produktu. Zadbaj, aby nie pozostawić smug lub zacieków.

Środek do czyszczenia deski rozdzielczej – właściwości

Gdy już rozprowadzisz środek do czyszczenia deski rozdzielczej na kokpicie swego auta, we wnętrzu przez bardzo długi czas będzie unosił się przyjemny zapach. To wszystko dzięki temu, że produkty dostępne w naszej ofercie, którymi wykonasz czyszczenie kokpitu pozbawione są rozpuszczalników. Ponadto każdy środek do czyszczenia deski rozdzielczej w naszej ofercie charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, co skutecznie redukuje ponowne osadzanie się kurzu.

Ponadto najwyższej jakości środki pozostawiają na plastikach kokpitu filtr UV – dzięki temu unikniesz płowieniu kolorów. Środek do czyszczenia i pielęgnacji plastików deski rozdzielczej znakomicie podkreśli głębię koloru tych elementów. Dostępne w naszej ofercie produkty posiadają także w swoim składzie woskiem, który skutecznie pomaga w odnowieniu i odświeżeniu koloru plastikowych elementów.

Pamiętaj także, aby środek do czyszczenia deski rozdzielczej stosować regularnie, np. po każdorazowym czyszczeniu wnętrza samochodu. Odpowiednia zawartość substancji pielęgnujących skutecznie opóźni proces starzenia się plastiku. Ponadto twoja deska rozdzielcza zawsze będzie mieć oczekiwany połysk lub mat – w zależności od twoich upodobań oraz właściwości plastików. Stosując we właściwy sposób i regularnie środek do czyszczenia deski rozdzielczej z naszego sklepu możesz cieszyć się estetycznie wyglądającym kokpitem, który będzie wyglądać praktycznie jak nowy.

Czernidło do plastików – właściwości

Dostępne w naszym sklepie czernidło do plastików to zawsze produkt z najwyższej półki. Prawidłowo stosowany przywraca oryginalny kolor czarnym plastikowym elementom we wnętrzu twojego pojazdu. Dzięki zastosowanym w nim składnikom, czerń będzie mocna, intensywna, a także nabierze  odpowiedniego, delikatnego połysku. Dzięki niemu przyciemnisz wyblakłe, odbarwione czarne elementy. Dzięki temu, że czernidło silnie przywiera do tworzyw, umożliwia przywrócenie naturalnego koloru, a dodatkowo podkreśla fakturę czarnych plastików. Pokrywając plastiki  czernidłem uzyskasz także efekt mocno kontrastujący z jasnymi elementami wnętrza twojego auta.

Wśród cech jakimi charakteryzuje się czernidło do plastików należy także wymienić skuteczną ochronę przed wilgocią, która może gromadzić się we wnętrzu pojazdu zwłaszcza w jesienne, deszczowe dni. Czerń wystawiona na działanie słońca, szybko płowieje – nasze czernidła do plastików wewnętrznych skutecznie zabezpieczają przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Wśród wielu cech tych produktów należy też wymienić skuteczne przeciwdziałanie osadzaniu się kurzu i brudu.

Czernidło do plastików stosuj regularnie i we wskazany sposób, a czarne elementy kokpitu twojego auta będą wyglądać zawsze jak nowe.

Jak stosować czernidło do plastików?

Do pielęgnacji oraz regeneracji czarnych elementów plastikowych w desce rozdzielczej twojego wozu doskonale sprawdzi się czernidło do plastików wewnętrznych.

Jednak zanim naniesiesz czernidło do plastików na czarne elementy kokpitu w aucie, dokładnie je wyczyść i odtłuść. Dostępne w naszym sklepie preparaty to produkty najwyższej jakości i znakomicie się do tego nadają.

Pamiętaj o tym, by przed użyciem energicznie i mocno wstrząsnąć pojemnikiem z czernidłem. Następnie nałóż cienką warstwę preparatu np. czystą ściereczką na umytą i suchą powierzchnię plastików twojego kokpitu. nanieść cienką warstwę produktu. Gdy już czernidło do plastików wyschnie, należy polerować powierzchnię używając do tego np. miękkiej szmatki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium