Filtruj
Cena
 • od
  do

Gąbki Polerskie

Gąbki polerskie

Gładki i błyszczący lakier jest pragnieniem każdego kierowcy. Jednak narażony na czynniki atmosferyczne oraz zarysowania, z czasem traci swoją wyrazistość i estetykę. Aby odnowić lakier – wypolerować go i przeprowadzić jego skuteczną korektę, należy użyć to tego profesjonalnych narzędzi. Jednym z nich są gąbki polerskie.

W naszym sklepie dostępne są wszystkie rodzaje gąbek polerskich, dzięki którym doprowadzisz lakier swojego samochodu do idealnego stanu. To wszystko dzięki temu, że są to najwyższej jakości produkty – najlepsze na rynku.

Gąbki polerskie – rodzaje gradacji twardości

W naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów twardości gąbek polerskich. Należy je odpowiednio dobrać do rodzaju pracy, a także oczekiwanego efektu. W zależności od gradacji twardości gąbek polerskich wyróżnia się następujące ich rodzaje:

 • gąbki polerskie mocnościerne – twarde – w kolorze niebieskim – stosuje się je wraz z najsilniejszymi, czyli najbardziej ściernymi pastami polerskimi, ich najważniejszym przeznaczeniem jest usuwanie najgłębszych zarysowań, pracując z tymi gębkami do polerowania, musisz zachować szczególną ostrożność,
 • gąbki polerskie średniościerne – średnie – w kolorze pomarańczowym – ich najważniejszym przeznaczeniem jest usuwania średnich rys, a także polerowania lakieru przy użyciu lekkościernych past lub past z dodatkiem wosku,
 • gąbki polerskie lekkościerne – miękkie – w kolorze białym – używa się ich wraz z najdelikatniejszymi pastami polerskimi, często stosuje się je, aby nadać lakierowi ostateczny połysk, kolejnym ich zastosowaniem jest usuwanie hologramów na lakierze, możesz je użyć do polerowania samego wosku, bez stosowania pasty ściernej, sprawdzają się także do polerowania reflektorów,
 • gąbki polerskie wykończeniowe – w kolorze czarnym – to rozwiązanie przeznaczone do polerskich prac wykończeniowych np. do tego, aby lakierowi bezbarwnemu nadać ostateczny błysk.

W naszym sklepie dostępne są wszystkie typy gradacji twardości gąbek polerskich, a każda gąbka do polerowania to najlepszy produkt w swojej klasie. Dzięki temu idealnie dobierzesz najwyższą jakość do zadania, które chcesz wykonać.

Gąbka polerska – dostępne średnice i rodzaje powierzchni

Kolejnym bardzo istotnym parametrem, jakim charakteryzuje się gąbka do polerowania lakieru to jej średnica. Zazwyczaj duże gąbki polerskie mają średnicą 150 mm lub 125 mm. Gąbka polerska takich rozmiarów stosowana jest do pracy na dużych, płaskich powierzchniach karoserii auta. Natomiast gąbka do polerowania, której średnica jest mniejsza, np. 70 mm, to rozwiązanie, które powinieneś stosować w pobliżu reflektorów, lusterek, klamek oraz w innych trudno dostępnych miejscach oraz przy wszystkich elementach, które mógłbyś uszkodzić podczas pracy większymi gąbkami.

Gąbka do polerowania lakieru samochodowego może mieć także różną powierzchnię roboczą. Najczęściej spotyka się gąbki polerskie o powierzchni gładkiej lub nacinanej. Nacinana gąbka do polerowania to innymi słowy gąbka waflowa. Taka struktura ma za zadanie lepsze odprowadzanie ciepła w takcie pracy.

Gąbki polerskie – sposoby mocowania

Gąbki polerskie mogą mieć różne sposoby mocowania. Najważniejsze i najczęściej stosowane rodzaje gąbek polerskich ze względu na to jakie posiadają mocowanie to:

 • gąbka polerska przylepiana na rzep, przymocowywana do talerza mocującego – to najpopularniejszy sposób mocowania gąbki polerskiej, jest to także rozwiązanie, które daje większą wygodę, gdyż możesz szybko i swobodnie wymieniać różne gąbki, w zależności od tego, jaka jest potrzebna w danym momencie, trzeba także stosować specjalne głowice amortyzujące o odpowiednich średnicach,
 • gąbka polerska na gwint – taka gąbka do polerowania ma własny talerz mocujący oraz element, który montuje się bezpośrednio na maszynie polerskiej, takie rozwiązanie umożliwia stabilne trzymanie gąbki, a poza ty nie ma konieczności montażu specjalnego uchwytu do tarcz.

Jak działa gąbka do polerowania lakieru samochodowego?

Aby poznać zasadę działania gąbki polerskiej, należy zapoznać się z budową warstwy lakieru, która pokrywa nadwozie samochodu. Lakier samochodowy jest nakładany na warstwę ocynku, która to stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. Natomiast właściwą warstwę lakieru samochodowego budują trzy pomniejsze warstwy:

 • lakier podkładowy – jest on zazwyczaj koloru białego – pokrywa elementy nadwozia, a także stanowi uzupełnienie ochrony antykorozyjnej,
 • lakier bazowy – to warstwa, która ma właściwy kolor nadwozia pojazdu, często zawiera różnego rodzaju dodatki – w przypadku lakierów metalizowanych są to opiłki metalu,
 • lakier bezbarwny – inaczej clear lub klar – zewnętrzna warstwa lakieru bezbarwnego, która pełni funkcję ochronną dla lakieru właściwego – kolorowego, lakier bezbarwny jest także odpowiedzialny za nadawanie błysku temu właściwemu lakierowi kolorowemu.

Każda z tych trzech wymienionych warstw jest bardzo cieniutka. Razem mają one grubość do 170 mikronów, a w niektórych samochodach może to być zaledwie 100 mikronów. Zewnętrzna powłoka lakieru bezbarwnego ma natomiast grubość rzędu 30 – 40 mikronów. Jeden mikron to jedna tysięczna milimetra. Teraz możesz sobie wyobrazić jak precyzyjną i delikatną pracę wykonuje gąbka polerska i dlaczego tak ważna jest jej odpowiednia jakość.

Gąbka polerska z pianki poliuretanowej

Wśród gąbek polerskich największą popularność mają te wykonane z pianki poliuretanowej. W naszej ofercie dostępne są najlepszej jakości gąbki poleskie z pianki poliuretanowej. To produkty, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnym studio, ale również dla początkujących lakierników. Takż popularność zyskały ze względu na to, że bardzo łatwo się je stosuje w celu uzyskania zadowalającego efektu. Gąbka polerska z pianki poliuretanowej nadaje się do zastosowania na powierzchniach lakierowanych w trakcie wszystkich etapów prac polerskich. Przy jej użyciu możesz również nakładać płynne woski.

Właściwy wybór gąbki polerskiej ma ogromy wpływ na końcowy efekt pracy. Tylko wybierając produkty najlepszej jakości, jesteś w stanie osiągnąć zamierzony cel. Wybierając najwyższej jakości profesjonalne gąbki polerskie w naszym sklepie, wybierasz trwały oraz zadowalający efekt polerowania lakiery w twoim samochodzie. Jeśli chodzi o jakość prac polerskich i wybór odpowiednich narzędzi, nie ma kompromisów. Tu każdy element jest częścią całości i tylko wybór najlepszych rozwiązać jest w stanie zagwarantować oczekiwany efekt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium