Usuwanie trudnych zabrudzeń

TENZI Uni Clean 1L odtłuszczacz TENZI Uni Clean 1L odtłuszczacz
Producent: Tenzi
Cena: 22,04 zł
szt
zobacz więcej
Meguiar's Engine Cleaner 450ml Meguiar's Engine Cleaner 450ml
Producent: Meguiar's
Cena: 50,57 zł
szt
zobacz więcej
Work Stuff Spot Clay Bar 200g Work Stuff Spot Clay Bar 200g
Producent: Work Stuff
Cena: 62,00 zł
szt
zobacz więcej
Ultracoat Finest Wipe 5L Ultracoat Finest Wipe 5L
Producent: ULTRACOAT
Cena: 201,00 zł
szt
zobacz więcej
KOCH CHEMIE TEA TEERWASCHE 1L KOCH CHEMIE TEA TEERWASCHE 1L
Producent: KOCH
Cena: 70,00 zł
szt
zobacz więcej

Dekontaminacja lakieru krok po kroku

Zanim przystąpisz do nakładania wosku, czy do nakładania powłoki ceramicznej lub politury, powinieneś przeprowadzić dekontaminację lakieru. Jest to złożony proces chemiczno-mechaniczny, który polega na usuwaniu wszelkich osadów oraz zabrudzeń z lakieru. Pełna, kompletna dekontaminacja lakieru jest jedynym sposobem na to, aby całkowicie usunąć wszelkie rodzaje zabrudzeń, które znajdują się na powierzchni lakieru. W ten sposób usuniesz również te zanieczyszczenia, których nie zobaczysz na pierwszy rzut oka.

Każda dekontaminacja lakieru auta powinna się rozpocząć od mycia wstępnego samochodu. Wykonaj to za pomocą aktywnej piany, następnie należy spłukać pianę i poczekać aż karoseria wyschnie. Kolejny etap to mycie zasadnicze, najlepiej metodą „na dwa wiadra”. Po zakończeniu należy dokładnie osuszyć powierzchnię karoserii.

Następny krok to usuwanie smoły i asfaltu. Należy to wykonać preparatem dedykowanym do tej czynności. Przy okazji usuniesz także zabrudzenia po różnego rodzaju naklejkach, czy taśmach klejących. Teraz powinieneś spłukać wodą pozostałości po zastosowanym produkcie.

Kolejnym etapem prac jest deironizacja, czyli pozbycie się wszelkich zabrudzeń metalicznych, które powstałe w czasie pylenia klocków hamulcowych w czasie hamowania. Można się z nimi spotkać zwłaszcza na powierzchniach felg oraz w dolnych częściach drzwi. Preparat służący do tego należy nanieść na karoserię i felgi, tam wejdzie on w reakcję z drobinami metalu i ulegnie zabarwieniu na czerwono. Następnie trzeba dokładnie spłukać czyszczone elementy silnym strumieniem wody.

Teraz należy przeprowadzić glinkowanie lakieru. Dzięki temu uzyskasz idealnie gładką powierzchnię lakieru, pozbędziesz się wszelkich osadów, które przetrwały wcześniejsze etapy pracy. Glinkowanie wykonuje się glinką poleską, z której formuje się płaski dysk o wadze około 20-30 g. Aby glinkowanie przebiegało sprawniej, powierzchnię lakieru należy spryskać quick detailerem lub wodą z dodatkiem szamponu.

Dekontaminacja lakieru już prawie zakończona. Pozostało tylko końcowe mycie auta, stosując szampon samochodowy. Dzięki temu pozbędziesz się osadu pozostałego po glinkowaniu oraz środku, który nadawał poślizgu. Teraz lakier jest już całkowicie czysty i we właściwy sposób przygotowany do woskowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium