Szampony i piany aktywne

G3 PRO Snow Foam 500ml - piana aktywna neutralne ph G3 PRO Snow Foam 500ml - piana aktywna neutralne ph
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

54,00 zł

( 1 L = 108,00 zł )
szt.
zobacz więcej
G3 PRO Shampoo 500ml - szampon samochodowy G3 PRO Shampoo 500ml - szampon samochodowy
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

70,95 zł

( 1 L = 141,90 zł )
szt.
zobacz więcej
CARLAB TFR 5L wstępne mycie -aktywna piana CARLAB TFR 5L wstępne mycie -aktywna piana
Producent: Car lab
Cena:

114,90 zł

( 1 L = 22,98 zł )
szt
zobacz więcej
CARLAB TFR 20L wstępne mycie -aktywna piana CARLAB TFR 20L wstępne mycie -aktywna piana
Producent: Car lab
Cena:

410,00 zł

( 1 L = 20,50 zł )
szt
zobacz więcej
OPTIMUM NO-RINSE Car Wash & Wax 950ml - SZAMPON Z WOSKIEM OPTIMUM NO-RINSE Car Wash & Wax 950ml - SZAMPON Z WOSKIEM
Producent: OPT OPTIMUM
Cena:

159,00 zł

( 1 L = 167,37 zł )
szt
zobacz więcej
CARLAB Truck Cleaner NEW 20L CARLAB Truck Cleaner NEW 20L
Producent: Car lab
Cena:

369,90 zł

( 1 L = 18,50 zł )
Good Stuff Snow Foam 5L aktywna piana Good Stuff Snow Foam 5L aktywna piana
Producent: Good Stuff
Cena:

89,03 zł

( 1 L = 17,81 zł )
szt
zobacz więcej
ADBL Shampoo 2 "HOLO" 5L ADBL Shampoo 2 "HOLO" 5L
Producent: ADBL
Cena:

89,49 zł

( 1 L = 17,90 zł )
Pure Chemie Professional - Pro WSR Shampoo 0,75l Pure Chemie Professional - Pro WSR Shampoo 0,75l
Producent: Pure Chemie
Cena:

38,68 zł

( 1 L = 51,57 zł )
szt
zobacz więcej
Meguiar's NXT Generation Car Wash 532ml Meguiar's NXT Generation Car Wash 532ml
Producent: Meguiar's
Cena:

44,58 zł

( 1 L = 83,80 zł )
szt
zobacz więcej
Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner 473ml Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner 473ml
Producent: Meguiar's
Cena:

41,99 zł

( 1 L = 88,77 zł )
szt
zobacz więcej
Meguiar's Deep Crystal Car Wash 1890ml Meguiar's Deep Crystal Car Wash 1890ml
Producent: Meguiar's
Cena:

79,00 zł

( 1 L = 41,80 zł )
szt
zobacz więcej
Meguiar's Car Wash Plus 709ml Meguiar's Car Wash Plus 709ml
Producent: Meguiar's
Cena:

79,00 zł

( 1 L = 111,42 zł )
szt
zobacz więcej

Aktywna piana

Każdy właściciel czterech kółek chce, aby jego samochód był zawsze czysty i dobrze się prezentował. Najlepszym sposobem na to jest aktywna piana, którą nanosi się myjką ciśnieniową na powierzchnię karoserii i felg pojazdu. Dzięki temu nie będziesz musiał spędzać długiego czasu na doczyszczaniu swego auta.

Aktywna piana cieszy bardzo dobrymi opiniami wśród kierowców, w tym także u tych, którzy do pielęgnacji swojego pojazdu przywiązują szczególną wagę. By właściwie stosować pianę aktywną do mycia auta, powinieneś mieć świadomość, jak właściwie ona działa, jakimi właściwościami się charakteryzuje oraz jak osiągać najlepszy efekt przy jej użyciu. Ważne także, by wiedzieć, czym kierować się przy wyborze najlepszej piany aktywnej dla swojego wozu.

Aktywna piana – właściwości

Aktywna piana jest preparatem bardzo skoncentrowanym. Posiada składniki, które charakteryzują się bardzo silnym działaniem na zabrudzenia, dzięki czemu rozpuszczają je z wysoką skutecznością. Co warto podkreślić to fakt, że piana aktywna umożliwia pozbycie się nawet najbardziej uporczywego brudu, a jednocześnie jest w stu procentach bezpieczna dla karoserii samochodu. Niestraszne są jej kurz, błoto, zachlapania, czy inne zabrudzenia drogowe. Można dosłownie powiedzieć, że miękną one pod wpływem aktywnej piany – dzięki temu z łatwością usuniesz je z powierzchni lakieru.

Piana aktywna jest środkiem czyszczącym, który sprawia, że samochód jest przygotowany do następnych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku dużych, uporczywych zabrudzeń samochodu, aktywna piana jest używana do mycia wstępnego.

Na czym polega działanie aktywnej piany?

Mówiąc w dużym skrócie, mycie auta aktywną pianą jest pozbywaniem się z jego zewnętrznej powierzchni widocznych zabrudzeń. Jeśli będziesz swój wóz regularnie poddawał temu zabiegowi, nie będzie on wymagał dokładniejszego czyszczenia. Powinieneś jednak wiedzieć, że jeżeli swojego samochodu używasz do wypraw off-road i jazdy terenowej, to samą aktywną pianą nie usuniesz całego brudu. Aktywna piana będzie przydatna w połączeniu z myjką ciśnieniową oraz pianownicą, które posłużą do wstępnego odspajania błota oraz kurzu. Po takim wstępnym myciu pianą aktywną stosuje się specjalny szampon, a następnie preparaty, które służą do zabezpieczenia karoserii.

Piana aktywna rozpuszcza wszelkie zabrudzenia, a nie narusza przy tym lakieru. Dzięki temu, że pianę nakłada się przy użyciu specjalnej pianownicy, czyszczenia samochodu tym środkiem jest zupełnie bezpieczne dla powierzchni auta.

Jak należy odpowiednio stosować aktywną pianę? - instrukcja krok po kroku

Aby osiągnąć właściwy efekt, powinieneś wiedzieć, jak należy we właściwy sposób nakładać pianę aktywną oraz jakiego sprzętu potrzebujesz do nakładania tego preparatu. Piana aktywna rozprowadzana jest przy użyciu pianownicy, którą to dołącza się do myjki ciśnieniowej. W ten sposób piana aktywna podawana jest na karoserię oraz felgi pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki temu unikniesz rozprowadzania jej ręcznie po karoserii samochodu:

Właściwe mycie pojazdu aktywną pianą składa się z trzech etapów:

  • nakładanie piany aktywnej na karoserię i felgi,
  • wysokociśnieniowe mycie pojazdu,
  • osuszanie samochodu.

Przy stosowaniu aktywnej piany do mycia samochodu znaczenie ma nie tylko kolejność wykonywanych czynności (która wydaje się oczywista), ale także kolejność nakładania tego preparatu na poszczególne części samochodu. Aktywna piana na początku powinna być nanoszona na dolne części auta, czyli na felgi i progi, a na końcu na dach.

Jak już cały pojazd jest pokryty tym preparatem, nadchodzi czas na jego mycie wysokociśnieniowe. Zastosowanie aktywnej piany sprawia, że rezultaty mycia wysokociśnieniowego są dużo lepsze niż bez stosowania tego produktu.

Przy myciu ciśnieniowym także ważna jest kolejność. Gdy myjesz w ten sposób auto pokryte pianą, zawsze zaczynaj od dołu i kierujemy się do góry. Powodem jest fakt, że to dół samochodu jest zawsze najbrudniejszy – progi oraz felgi. To na dole samochodu gromadzą się błoto, kurz oraz inne  zanieczyszczenia drogowe. Jeżeli na progi i na felgi nałożysz pianę w pierwszej kolejności, środek ten będzie miał więcej czasu, aby móc wchodzić w interakcję z zabrudzeniem, a co za tym idzie znacząco zwiększy to skuteczność usuwania zabrudzeń.

Pamiętaj, aby pianę aktywną zawsze rozprowadzać bezdotykowo oraz tylko i wyłącznie na suchą i nierozgrzaną karoserię!!!

Pamiętaj także, żeby pozwolić pianie działać, czyli dać jej odpowiedni czas. Kiedy zatem zacząć ją zmywać?

Już spieszymy z odpowiedzią. Odpowiedni czas na usunięcie aktywnej piany z karoserii samochodu jest wówczas, gdy przestaje być puszysta i zaczyna powoli spływać z powierzchni auta. Aby usunąć pianę z lakiery, zwykle stosuje się myjkę ciśnieniową z wodą. Aby móc osiągnąć jeszcze lepszy efekt mycia wozu, użyj do spłukiwania ciepłej wody.

Ostatnim etapem mycia samochodu aktywną pianą jest osuszanie. Ten zabieg sprawi, że woda nie pozostawi na lakierze żadnych smug ani zacieków. Do osuszenia karoserii użyj suchej i miękkiej szmatki – to najlepszy sposób, by skutecznie i dokładnie wytrzeć pozostałości wody. Po całym zabiegu możesz dodatkowo zabezpieczyć lakier swojego wozu woskiem.

Piana aktywna – jak wybrać najlepszą?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów aktywnej piany. Czym zatem powinieneś się kierować, aby wybrać najlepszy dla siebie preparat? W pierwszej kolejności upewnij się, że aktywna piana jest produktem, który działa kompleksowo – czyszcząco, a zarazem ochronnie. Ponadto aktywna piana powinna poradzić sobie nawet w tymi bardziej wymagającymi zabrudzeniami. Mowa tu o takich nieczystościach jak np. zabrudzenia emisyjne, oleiste, czy też pochodzenia organicznego.

Ważne także jest to aby pianę aktywną móc użyć zaraz po podłączeniu do pianownicy, czyli bez konieczności wcześniejszego jej rozcieńczenia z wodą. Dobra piana aktywna to produkt, którego możesz umyć nie tylko samochód, ale również przyczepy, czy łodzie. Wysokiej jakości piana aktywna jest także produktem całkowicie bezpiecznym dla środowiska oraz dla użytkowników. Dobrej jakości aktywna piana jest środkiem, który zawiera substancje aktywne działające na zabrudzenia i skutecznie je usuwa.

Takim preparatem o wszechstronnym zastosowaniu możesz bezpiecznie umyć nie tylko karoserię i podwozie swojego wozu, ale również jego koła oraz elementy chromowane i plastikowe. Działa ona od razu, dzięki czemu dokładnie eliminuje brud. Tym samym aktywna piana nie wpływa negatywnie na karoserię, na lakier na niej, nie prowadzi do jej odbarwiania ani matowienia. Tymi właściwościami charakteryzują się aktywne piany do czyszczenia samochodów dostępne w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium