Usuwanie owadów

KiurLab S.O.S. 1L płyn do usuwania smoły i kleju KiurLab S.O.S. 1L płyn do usuwania smoły i kleju
Producent: KiurLab
Cena:

59,00 zł

( 1 L = 59,00 zł )
szt
zobacz więcej
KiurLab BUGGI 1L płyn do usuwania owadów KiurLab BUGGI 1L płyn do usuwania owadów
Producent: KiurLab
Cena:

35,00 zł

( 1 L = 35,00 zł )
szt
zobacz więcej
KiurLab BUGGI 500ml płyn do usuwania owadów KiurLab BUGGI 500ml płyn do usuwania owadów
Producent: KiurLab
Cena:

25,99 zł

( 1 L = 51,98 zł )
szt
zobacz więcej
Poorboy's World Bug Squash 473ml Poorboy's World Bug Squash 473ml
Producent: Poorboy's
Cena:

50,84 zł

( 1 L = 107,48 zł )
FUNKY WITCH Mosquitoff Insect Remover 500ML FUNKY WITCH Mosquitoff Insect Remover 500ML
Producent: Funky witch
Cena:

32,96 zł

( 1 L = 65,92 zł )
szt
zobacz więcej
FUNKY WITCH Mosquitoff Insect Remover 215ML FUNKY WITCH Mosquitoff Insect Remover 215ML
Producent: Funky witch
Cena:

21,64 zł

( 1 L = 100,65 zł )
szt
zobacz więcej
Pure Chemie Professional - Insect Remover 0,75L Pure Chemie Professional - Insect Remover 0,75L
Producent: Pure Chemie
Cena:

32,00 zł

( 1 L = 42,67 zł )
szt
zobacz więcej
Nasiol Bug Film 500ml Nasiol Bug Film 500ml
Producent: Nasiol
Cena:

126,42 zł

( 1 L = 252,84 zł )
szt
zobacz więcej
Chemotion Insect Remover 500ml - środek do usuwania owadów Chemotion Insect Remover 500ml - środek do usuwania owadów
Producent: Chemotion
Cena:

23,28 zł

( 1 L = 46,56 zł )
szt
zobacz więcej
Auto Glym Active Insect Remover 500ml usuwa owady Auto Glym Active Insect Remover 500ml usuwa owady
Producent: AutoGlym
Cena:

45,97 zł

( 1 L = 91,94 zł )
szt
zobacz więcej
CarPro Bug Out 50ml - usuwanie owadów CarPro Bug Out 50ml - usuwanie owadów
Producent: CarPro
Cena:

9,41 zł

( 1 L = 188,20 zł )
szt
zobacz więcej

Usuwanie owadów z karoserii

Pozostałości insektów na przedniej szybie i masce samochodu to typowy widok, który towarzyszy wszystkim kierowcom od późnej wiosny do końca lata. Choć z praktycznego punktu widzenia może wydawać się to mało istotne, usuwanie owadów z karoserii ma znaczenie, które daleko wykracza poza estetykę.

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne kosmetyki samochodowe, które pomogą Ci w pozbyciu się organicznych resztek. Sprzedajemy wyłącznie produkty renomowanych firm takich, jak Carlab, CarPro czy ADBL, które mają wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu skutecznych formuł chemii samochodowej.

Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz porady i wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, jak działa środek do usuwania owadów z karoserii.

Dlaczego usuwanie owadów z karoserii jest tak istotne?

Organiczne pozostałości owadów wyglądają nieatrakcyjnie, to prawda, ale nie to jest najważniejszym powodem, dla którego powinieneś regularnie stosować środek do usuwania owadów z karoserii.

Martwe insekty przyklejają się do szyby, pozostawiając zabrudzenia i smugi, z którymi często płyn do spryskiwaczy i wycieraczki po prostu sobie nie radzą. Jedna czy dwie plamy nie mają znaczenia, ale jeżeli będzie ich więcej, pole widzenia ulegnie znacznemu ograniczeniu. Będzie to szczególnie szkodliwe po zmroku, kiedy i tak przestrzeń przed pojazdem jest słabiej widoczna.

Usuwanie owadów z karoserii zapobiegnie też powstawaniu odblasków słonecznych na chitynowych fragmentach pancerza. Te trwające kilka milisekund błyski są dotkliwe przede wszystkim wczesnym rankiem i podczas jazdy o zachodzie słońca, kiedy promienie padają pod bardzo ostrym kątem.

Środek do usuwania owadów z karoserii ochroni także lakier Twojego samochodu. Gnijące, organiczne resztki, które zbyt długo będą miały kontakt z blachą, z czasem mogą doprowadzić do powstawania ognisk korozji. To szczególnie groźne dla aut, których powłoka lakiernicza nie jest należycie zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych przez woskowanie oraz nałożenie innych, ochronnych warstw.

Wreszcie, resztki owadów powinny być usuwane również z reflektorów samochodowych. W ten sposób poprawi się jakość i natężenie oświetlenia.

„Czy muszę kupić środek do usuwania owadów z karoserii”?

Wielu kierowców zaczyna usuwanie owadów z karoserii od szorowania szczotką o twardym, sztywnym włosiu albo zbliża głowicę myjki ciśnieniowej na stacji benzynowej na minimalną odległość. To duży błąd!

Zarówno jeden, jak i drugi sposób działania może doprowadzić do powstania trwałych uszkodzeń powłoki w postaci siatki mikropęknięć lakieru bezbarwnego (tzw. hologramy).

Inną popularną metodą jest stosowanie domowych mieszanin wody, mydła, płynu do naczyń i octu. Choć w ten sposób pozbędziesz się zabrudzeń, również możesz doprowadzić do uszkodzenia lakieru poprzez stosowanie chemii z nieodpowiednim pH. Pamiętaj, że wszystkie kosmetyki samochodowe są projektowane z myślą o technologiach stosowanych przez producentów aut, a ich skład zawsze chroni lakiery samochodowe.

Najlepiej sprawdzi się profesjonalny środek do usuwania owadów z karoserii. Tego typu preparaty mają precyzyjnie zaprojektowany skład, który rozpuści organiczne pozostałości, nie naruszając jednoczenie struktury lakieru, szyb ani nielakierowanych tworzyw sztucznych.

Jednocześnie, usuwanie owadów z karoserii w ten sposób nie narusza wosku oraz innych powłok ochronnych i jest łatwy do spłukania.

Jak prawidłowo nakładać środek do usuwania owadów z karoserii?

Preparat usuwający pozostałości owadów możesz nałożyć za pomocą aplikatora albo nasączając nim ściereczkę z mikrofibry, za pomocą której należy następnie przetrzeć wszystkie powierzchnie. Środek do usuwania owadów z karoserii zawsze nakładać przed myciem zasadniczym.

Po pozostawieniu aktywnej substancji na samochodzie odczekaj od 5 do 10 minut, aż chemia zacznie działać, a smugi i plamy będą łatwo odchodziły. Po tym czasie możesz umyć auto tak, jak robisz to zawsze.

Pamiętaj, aby usuwanie owadów z karoserii zawsze przeprowadzać na zimnym samochodzie. Jeżeli maska jest rozgrzana po długiej jeździe albo na zewnątrz panują upały, lepiej zaczekaj kiedy auto ostygnie. W ten sposób preparat będzie działał efektywniej.

Na rynku znajdziesz wiele różnych preparatów, w tym bardzo tanie. Podobnie jednak, jak w przypadku innych kosmetyków i chemii samochodowej, także tutaj nie warto kierować się wyłącznie ceną.

Bardzo tani środek do usuwania owadów z karoserii będzie mało efektywny, zbyt słaby lub przeciwnie, na tyle mocne, że może powodować powstawanie ubytków w lakierze. Zwłaszcza nowe samochody, w których stosuje się coraz cieńsze powłoki lakiernicze, są narażone na poważne uszkodzenia.

Po raz kolejny męczysz się z usuwaniem organicznych pozostałości owadów z maski? Poprzednia chemia nic nie dała? Zadzwoń lub napisz! Nasi specjaliści doradzą Ci wybór najlepszego środka do usuwania insektów i podpowiedzą, jak możesz lepiej zadbać o swój samochód.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium