Woski powłoki i politury

 • nowość
GYEON Q2M PPF Maintain 400ml - spray do pielęgnacji folii ppf GYEON Q2M PPF Maintain 400ml - spray do pielęgnacji folii ppf
Producent: GYEON
Cena:

119,91 zł

( 1 L = 299,78 zł )
szt
zobacz więcej
G3 PRO Spray Wax 500ml - wosk w sprayu G3 PRO Spray Wax 500ml - wosk w sprayu
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

73,50 zł

( 1 L = 147,00 zł )
szt.
zobacz więcej
G3 PRO Resin SuperWax 500ml - wosk w płynie G3 PRO Resin SuperWax 500ml - wosk w płynie
Producent: FARECLA G3 PRO
Cena:

86,50 zł

( 1 L = 173,00 zł )
szt.
zobacz więcej
GYEON Q2M Rim 30ml powłoka do felg GYEON Q2M Rim 30ml powłoka do felg
Producent: GYEON
Cena:

179,90 zł

szt
zobacz więcej
CARLAB Hydro Wax 1L hydrowosk samochodowy CARLAB Hydro Wax 1L hydrowosk samochodowy
Producent: Car lab
Cena:

61,90 zł

( 1 L = 61,90 zł )
szt
zobacz więcej
FUNKY WITCH Dbam o Auto Limited Wax 50ml FUNKY WITCH Dbam o Auto Limited Wax 50ml
Producent: Funky witch
Cena:

105,71 zł

( 1 L = 2 114,20 zł )
szt
zobacz więcej
Prostaff Car Coating Spray CC Water Gold Premier 480ml powłoka Prostaff Car Coating Spray CC Water Gold Premier 480ml powłoka
Producent: Prostaff
Cena:

154,89 zł

( 1 L = 322,69 zł )
szt
zobacz więcej
CarPro Release 500ml- Quick detailer zabezpieczający powłokę CarPro Release 500ml- Quick detailer zabezpieczający powłokę
Producent: CarPro
Cena:

49,89 zł

( 1 L = 99,78 zł )
szt
zobacz więcej
Ultracoat Umbrella 50ml Ultracoat Umbrella 50ml
Producent: ULTRACOAT
Cena:

195,00 zł

( 1 L = 3 900,00 zł )
szt
zobacz więcej
Ultracoat Hydro HD 50ml Ultracoat Hydro HD 50ml
Producent: ULTRACOAT
Cena:

225,00 zł

( 1 L = 4 500,00 zł )
szt
zobacz więcej
Shiny Garage Wet Protector 5L Shiny Garage Wet Protector 5L
Producent: SHINY GARAGE
Cena:

205,00 zł

( 1 L = 41,00 zł )
szt
zobacz więcej

Wosk do samochodu, powłoki i politura

Wielu kierowców uważa, że aby zadbać o pielęgnację karoserii ich pojazdu, wystarczy ją systematycznie czyścić i myciu. Lecz utrzymanie karoserii w dobrej kondycji, zwłaszcza przez długi czas, wymaga zadbania o nią w sposób kompleksowy. Rozwiązaniem jest wysokiej jakości wosk do samochodu.

Nawet bardzo częste, dokładne oraz regularne mycie i czyszczenie pojazdu nie jest w stanie zabezpieczyć karoserii auta przed korozją, przed matowieniem, czy też przed niszczeniem lakieru w wyniku działania słońca, deszczu, mrozu, śniegu, ani środków chemicznych, które stosuje się do odśnieżania dróg. Aby zadbać o pełną, kompleksową ochronę karoserii, oprócz najwyższej jakości środków czyszczących, należy po umyciu samochodu nałożyć na wyczyszczoną karoserię wosk samochodowy.

Wosk do samochodu – właściwości

Wosk samochodowy to środek, który pozwala na nabłyszczenie powierzchni lakieru, a także działa ochronnie. Wysokiej jakość wosk samochodowy, jaki możesz nabyć w naszym sklepie, zabezpiecza powierzchnię karoserii przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak np. wpływ wody, promieniowania UV, czy też skrajnie niskich oraz wysokich temperatur. Kolejną z właściwości doskonałej jakości wosku samochodowego jest zabezpieczenie przed osiadaniem brudu, kurzu na lakierze.

Niektóre z wosków posiadają również cechę, polegającą na pogłębieniu koloru lakieru auta, a także na nadaniu mu intensywnego połysku. Ponadto dobry wosk samochodowy wypełnia drobne rysy w lakierze, a dzięki temu zabezpiecza je przed osadzaniem się tam brudu. Kolejną z właściwości, jakimi charakteryzują się woski najwyższej jakości jest to, że karoseria zabezpieczona takim środkiem jest dużo łatwiejsza w późniejszym myciu. Wówczas powierzchnię lakieru zwykle wystarczy spłukać wodą pod ciśnieniem, by uzyskać pełną czystość.

Wosk samochodowy – rodzaje

W naszej ofercie dostępnych jest wiele propozycji najlepszej jakości wosku do twojego samochodu. Istnieje kilka rozwiązań – rodzajów wosków samochodowych, z których każdy ma swoje specyficzne zastosowanie.

Wosk samochodowy ze względu na skład można podzielić na:

 • wosk samochodowy naturalny – wytwarza się go z naturalnych składników np.: z carnauby, czy wosku pszczelego,
 • wosk samochodowy syntetyczny – produkowany jest w procesach chemicznych destylacji ropy naftowej,
 • wosk samochodowy hybrydowy – to rozwiązanie będące połączeniem składników naturalnych z tymi sztucznymi.

Ze względu na to w jakiej postaci występują woski do samochodów rozróżnia się dwa ich rodzaje:

 • wosk twardy – wosk występujący w postaci stałej, czyli pasty,
 • wosk na mokro – wosk, który występuje w postaci płynnej, jako mleczko,
 • wosk w sprayu – wosk występujący w aerozolu, do szybkiego nakładania.

Wosk do samochodu – zastosowanie

Aby wybrać właściwy rodzaj wosku do swojego samochodu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotny jest fakt, jak często korzystasz ze swojego wozu – ile robisz nim kilometrów. Bardzo istotny jest także kolor karoserii twojego samochodu. Weź również pod uwagę to, czy samochód służy ci jedynie do letnich, weekendowych przejażdżek w suche dni.

W przypadku samochodów, z których korzysta się jedynie do weekendowych wypadów, aut na wystawy, youngtimerów i dla wszystkich, którzy pasjonują się weekendowymi pracami przy swoim wozie, dobrym rozwiązaniem będą woski na bazie składników naturalnych. Tego typu produkty są co prawda najmniej wytrzymałe na działanie warunków pogodowych, ale za to umożliwiają wyciągnięcie najlepszej głębi koloru lakieru auta. Cechą charakterystyczną wosków naturalnych jest to, że zwykle środki te są bardzo łatwe w aplikacji. Ponadto mają bardzo przyjemny zapach. Korzystanie z takiego wosku, czyli w zasadzie cały rytuał woskowania nim jest czynnością bardzo przyjemną dla właściciela pojazdu.

Z kolei w przypadku samochodów, z których korzysta się każdego dnia i pokonuje się nimi duże ilości kilometrów, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej jakości wosku syntetycznego. Składniki, które są zawarte w takim preparacie, umożliwiają zabezpieczenie powłoki lakierniczej karoserii na długi czas, m.in. przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Samo nakładanie – aplikacja takich wosków syntetycznych jest znacznie trudniejsza w porównaniu do tych naturalnych. Wiąże się to przede wszystkim z większymi trudnościami w docieraniu, a także temu, że produktowi temu często towarzyszy naftowy zapach. Jednak, za tym idą dużo lepsze efekty, jeśli chodzi o właściwości maskujące niedoskonałości lakieru. To zapewniają zawarte w tych produktach wypełniacze i inne dodatki.

Woski hybrydowe są pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy woskami naturalnymi a tymi syntetycznymi. Produkty te umożliwiają wypośrodkowanie pomiędzy dobrym lookiem samochodu, a żywotnością wosku na karoserii.

Wosk twardy, czyli w formie stałej to rozwiązanie bardzo chętnie jest wybierane przez miłośników auto-detailingu, a także przez profesjonalne studia auto-detailingowe. Dostępne są woski naturalne, syntetyczne, jak i hybrydowe w takiej postaci. Wosk twardy nakłada się przy użyciu aplikatora gąbkowego i mikrofibry. Proces ten zajmuje sporo czasu, jednak według pasjonatów jest to najprzyjemniejsza czynność w całej pielęgnacji wozu. Wosk twardy charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością, jest odporny na działanie różnego rodzaju czynników środowiskowych, zapewnia także doskonałą głębię koloru.

Wosk na mokro, czyli w mleczku jest dużo łatwiejszy i szybszy w stosowaniu od wosku twardego, jednak stopień ochrony lakieru jest nieco niższy. Wosk na mokro sprawia, że lakier samochodu uzyskuje bardzo silny połysk. Tego typu woski stworzono z myślą o nabłyszczaniu lakieru samochodu.

Wosk w sprayu ma zastosowanie, gdy chcesz osiągnąć dobry efekt w krótkim czasie. Preparaty te stosuje się poprzez spryskiwanie wcześnie oczyszczonego i osuszonego lakieru. Następnie dociera się wosk mikrofibrą. Najważniejszym zastosowaniem wosku w sprayu to dodatkowa warstwa ochronna na wosk lub sealant, które wcześniej nałożyłeś. Woski w sprayu występują jako wosk syntetyczny lub hybryda. Dają doskonały efekt hydrofobizacji, czyli odpychania wody, a także nadają świetny połysk lakieru.

Powłoki ochronne lakieru – właściwości

Powłoka ochronna lakieru samochodowego tworzy grubą warstwę zabezpieczającą, która będzie zabezpieczać lakier przed drobnymi zarysowaniami. Najwyższej jakości powłoki ochronne dostępne w naszym sklepie mają także doskonałe właściwości odpychania wody oraz podbijania blasku lakieru. W naszej bogatej ofercie znajdziesz m.in.:

 • powłoki ochronne kwarcowe,
 • powłoki ochronne ceramiczne,
 • powłoki ochronne hybrydowe.
 • preparaty służące do regeneracji powłok ochronnych,
 • zestawy zapewniające długotrwałą ochronę lakieru,
 • środki, które skutecznie konserwują powłoki ceramiczne czy polimerowe,
 • preparaty, które służą do ochrony i konserwacji lakieru.

Politury na lakier – właściwości

Politura na lakier to preparat, który służy do odświeżenia lakieru w aucie. Jego zastosowanie wiąże się z niewielkim nakładem sił oraz kosztów. Najwyższej jakości politury do lakieru dostępne w naszym sklepie to preparaty, które skutecznie wypełniają pory znajdujące się w powłoce, a także usuwają zarysowania. To wszystko sprawia natomiast, że w przywracają lakierowi wyrazistość koloru. Wysokiej jakości politura jest środkiem, który jednocześnie czyści i pielęgnuje karoserię.

Wśród właściwości politury na lakier należy także zwrócić uwagę na to, że ochraniają one powierzchnię karoserii przed zniszczeniem oraz pokrywają ją lśniącą i szklistą warstwą. Ponadto preparat ten zmniejsza podatność lakieru na zabrudzenia, a także usuwa zanieczyszczenia ze smoły, asfaltu, czy owadów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium